Brytyjski miliarder Richard Branson, który jest założycielem i szefem linii lotniczych Virgin Atlantic postawił 1 mln funtów za tym, że jego linie przetrwają przez co najmniej pięć następnych lat.
Reklama

Ten niecodzienny zakład Branson ogłosił na blogu linii Virgin. Jest to odpowiedź na sugestie Willie’go Walsha, szefa firmy International Airlines Group, do której należy flagowy brytyjski przewoźnik British Airways. Walsh bowiem powiedział, że marka Virgin wkrótce zniknie z branży lotniczej – relacjonuje serwis BBC.

Według ostatnich informacji Branson planuje sprzedaż 51 proc. swoich udziałów. Pojawiły się również doniesienia, że amerykańskie linie lotnicze Delta Airlines zaproponowały przewoźnikowi Singapore Airlines odkupienie 49-proc. udziału w Virgin Atlantic. W ramach tej transakcji europejski partner Delty, czyli Air France-KLM miałby wykupić część udziałów Bransona, torując drogę do zniknięcia marki Virgin z rynku linii lotniczych.

“Virgin Atlantic było moim dzieckiem 28 lat temu, kiedy utworzyliśmy firmę z zaledwie jednym samolotem. Dzieci nigdy nie przestają być naszymi dziećmi, a Virgin Atlantic należy do najbardziej hołubionych” – argumentował emocjonalnie Richard Branson.

Oferta zakładu pojawiła się w dniu, kiedy linie Virgin Atlantic ogłosiły szczegóły krótkodystansowych połączeń z londyńskiego lotniska Heathrow do Szkocji, aby konkurować z British Airways.