Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce, żeby węzeł w Wiskitkach pod Żyrardowem został oddany kierowcom od użytku jeszcze przed 1 listopada. Jednak wcześniej droga musi otrzymać pozwolenie na użytkowanie.

Rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken poinformowała w poniedziałek PAP, że węzeł jest już praktycznie gotowy. "Czekamy, aż wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego wyda pozwolenie na jego użytkowanie" - powiedziała rzeczniczka. Pytana, kiedy można się spodziewać wydania pozwolenia oceniła, że może się to stać w ciągu najbliższych kilku dni.

Nelken wyjaśniła, że kiedy wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego wyda pozwolenie na użytkowanie, to zbierze się komisja, która oceni, czy droga jest bezpieczna i czy można ją udostępnić kierowcom. Dopiero po zakończeniu prac przez komisję będzie można udostępnić trasę zmotoryzowanym.

Węzeł w Wiskitkach łączy autostradę A2 między Łodzią a Warszawą z drogą krajową nr 50 Sochaczew-Mińsk Mazowiecki. W tego węzła będą korzystać głównie mieszkańcy pobliskiego Żyrardowa, a także kierowcy ciężarówek, by zjechać na drogę nr 50, czyli obwodnicę Warszawy dla tirów.