Policja zapowiada intensywne kontrole kierowców, a GDDKiA ściga się z czasem, by zdążyć z otwarciem kolejnych odcinków dróg przed dniem Wszystkich Świętych.
Drogowcy złożyli do nadzoru budowlanego wniosek o pozwolenie na użytkowanie węzła Wiskitki do zjazdu z autostrady A2 Łódź–Warszawa na krajową „pięćdziesiątkę”. Chodzio o to, aby spóźniony węzeł otworzyć jeszcze przed 1 listopada.
Czego jeszcze mogą się spodziewać kierowcy, którzy będą jechać na cmentarze? Najwięcej zmian czeka nas na „gierkówce”, czyli trasie S8. Jeśli nie załamie się pogoda, to w najbliższy weekend pojedziemy bez przeszkód odcinkiem między granicą Mazowsza a Piotrkowem Trybunalskim. Trwają prace między Mszczonowem a granicą Mazowsza: przed 1 listopada drogowcy obiecują też otworzyć wiadukt na węźle Radziejowice i zakończyć zwężenia w rejonie Adamowic.
– Na drogach będzie pracować nawet 10 tys. funkcjonariuszy, kierowcy muszą się liczyć z częstymi kontrolami – zapowiada rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. Funkcjonariusze spodziewają się pogorszenia pogody i namawiają kierowców na zmianę opon na zimowe. – To również czas, gdy szybciej zapada zmrok, a ludzie śpieszący na cmentarze są ubrani na szaro lub czarno. Dlatego apelujemy o odblaskowe elementy – dodaje Sokołowski.
31 października od godz. 18 do 22 i 1 listopada między 8 i 22 w całej Polsce obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Aktualne informacje o warunkach drogowych można uzyskać pod całodobowym numerem infolinii 19 111 i na stronie www.gddkia.gov.pl.