Pierwszy samolot typu Boeing 787 ma trafić do polskiego przewoźnika w listopadzie 2012 roku. Od stycznia 2013 r. ma zostać wprowadzony do regularnej obsługi połączeń pomiędzy Warszawą a Chicago w Stanach Zjednoczonych.
Najnowszy samolot Boeinga jest reklamowany jako bardziej oszczędny, co ma duże znaczenie dla linii lotniczych, oraz jako bardziej komfortowy – co z kolei jest ważne dla pasażerów.

Lotowskie Boeingi 787 mają zabierać na pokład 252 pasażerów, w konfiguracji trzyklasowej. 18 osób będzie mogło podróżować w klasie biznes, w premium economy przewidziane jest miejsce dla 21 osób, a w klasie ekonomicznej - dla 213. Dla wszystkich pasażerów będą dostępne systemy rozrywki pokładowej.

Klasa biznes na pokładzie lotowskich Dreamlinerów ma zapewnić pasażerom nowy wymiar komfortu. Do ich dyspozycji będą fotele, rozkładane w płaskie łóżko o długości 190 i szerokości 60 cm. Pasażerowie klasy biznes będą mieli możliwość skorzystania z systemu rozrywki pokładowej za pomocą 17-calowych wyświetlaczy.

W związku z wprowadzeniem do floty nowego samolotu, LOT szkoli również swoje załogi. Powstał specjalny, elitarny zespół personelu pokładowego „Elite Fleet", który w zupełnie nowym stylu ma obsługiwać pasażerów klasy biznes oraz Premium economy na rejsach dalekiego zasięgu.