Informację o dacie przylotu pierwszego Dreamlinera w barwach narodowego polskiego przewoźnika przekazał prezes LOT-u Marcin Piróg. Kolejny samolot ma przylecieć na początku stycznia 2013 roku, natomiast następne 3 samoloty znajdą się we flocie LOT-u do końca marca przyszłego roku.

Dzięki nowym maszynom LOT będzie się pozbywał ze swojej floty starych, wysłużonych Boeingów 767, którymi przewoźnik obecnie oferuje na połączeniach transatlantyckich do Nowego Jorku, Chicago, Toronto oraz od maja b.r. do Pekinu. Pierwszymi pasażerami LOT-u, którzy będą mogli doświadczyć komfortu na pokładach Boeingów 787, będą ci, którzy swoją podróż planują odbyć do Chicago. Trasa Warszawa - Chicago będzie pierwszym kierunkiem, na którym LOT będzie operował od połowy stycznia 2013 roku swoimi najnowszymi samolotami. Od końca marca wszystkie dalekodystansowe loty polskiego przewoźnika mają odbywać się na pokładach Dreamlinerów.

Kolejnym nowym samolotem, który ma dołączyć do floty naszego narodowego przewoźnika ma być Embraer 195, czyli brazylijski samolot średniego zasięgu. Obecnie LOT posiada 4 samoloty tego typu.
Dzięki nowym samolot, które dołączą do floty LOT, oraz wycofaniu z niej starych Boeingów 767 i 737 wkrótce polski LOT będzie posiadł jedną z najmłodszych wiekowo flot samolotów w całej Europie.

Nowe połączenia

W ostatnim czasie LOT ogłosił, że zamierza otworzyć połączenie do Hannoweru. Oznacza to powrót tej trasy do siatki polskiego przewoźnika. Wcześniej LOT wykonywał to połączenie do 2008 roku. Od 1 października pasażerowie będą mieli możliwość lotu z Warszawy do Hannoweru 6 razy w tygodniu. Ceny biletów na to połączenie zaczynają się już od 378 złotych za lot w dwie strony.

Kolejną nowością, która szykuje LOT, jest uruchomienie bezpośrednich lotów z Warszawy do Tokio. O planach uruchomienia tego połączenia poinformował portal pasazer.com prezes Polskich Linii Lotniczych LOT – Marcin Piróg. W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy wystartują samoloty z Warszawy do Tokio. Wiadomo, że LOT chce, żeby nastąpiło to w 2013 roku.