Agencja Celna Complex Sad powstała z inicjatywy Małgorzaty Sochaj w lipcu 2002r. będąc odpowiedzią na potrzeby dynamicznie rozwijającego się handlu zagranicznego w ówczesnej Polsce. Rynek coraz szerzej otwierał się na importowane towary, co wynikało m.in. z silnego popytu konsumpcyjnego, wzrastał również udział polskiego eksportu na arenie międzynarodowej.

Od początku swej działalności do chwili obecnej Agencja Celna Complex Sad jest firmą wyłącznie z kapitałem polskim. Początkowo kilkuosobowa działalność prowadzona była w Gdyni przy ul. Kwiatkowskiego 26. W marcu 2012 roku uroczyście została otwarta nowa siedziba Agencji z przyległym Magazynem, zlokalizowana w Gdyni przy ul. Hutniczej 28. Dynamiczny rozwój firmy, wzrost kadry pracowniczej wymusił jednak kolejne zmiany. Od 2014 roku firma korzysta z nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych usytuowanych w Gdyni przy ulicy Kontenerowej 27, w bezpośrednim sąsiedztwie terminali kontenerowych BCT i GCT. W tym samym roku, w związku ze wzmożonym zapotrzebowaniem na obsługę ładunków drobnicowych, otwarta została firma Magazyn Complex Sad S.C., która w Gdyni i Gdańsku prowadzi Magazyn Czasowego Składowania, Magazyn Krajowy i Skład Celny o łącznej powierzchni 11500 m2.

Obecnie Agencja Complex Sad dysponuje zespołem ekspertów wspierających naszych Kontrahentów nie tylko w procedurach celnych ale również logistycznych. Zaufało nam tysiące Klientów począwszy od międzynarodowych firm spedycyjnych na Klientach indywidualnych skończywszy. Świadczymy usługi w oparciu o prestiżowy certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy (AEO), który uprawnia nas do korzystania z ułatwień przy kontrolach celnych oraz z uproszczeń przewidzianych w ramach przepisów celnych.

Aktualnie oferujemy obsługę interesów swoich Klientów w portach w: Gdyni, Gdańsku, Świnoujściu oraz Szczecinie. Posiadamy pozwolenie na stosowanie procedury uproszczonej nie tylko w w/w portach ale również w miejscach uznanych i Magazynach Czasowego Składowania zlokalizowanych zarówno w Trójmieście jak i na terenie Polski /Pruszków, Małaszewicze – terminal kolejowy/. Procedurę zwykłą oferujemy na Urzędach Celnych w całym kraju. Agencja Celna Complex Sad posiada swój norweski oddział zlokalizowany w Svinesund, co przyśpiesza realizację dostaw z Polski do Norwegii i z Norwegii do Polski. Nasi Agenci przygotowują zgłoszenia w: imporcie, eksporcie, tranzycie /w tym karnety TIR/, procedurach gospodarczych oraz Intrastat. Klientom umożliwiamy rozliczenie kwot podatku należnego z tytułu importu towarów w miesięcznej deklaracji podatkowej zgodnie z art. 33a Ustawy o podatku od towarów i usług. Oferujemy zabezpieczenie długu celnego, zarówno w procedurze dopuszczenia do obrotu, jak i procedurze tranzytu. W odpowiedzi na oczekiwania Klientów oferujemy również możliwość objęcia towaru procedurą składu celnego. Zajmujemy się składowaniem towarów w magazynie krajowym oraz magazynie czasowego składowania. Operacje logistyczne każdorazowo dopasowujemy do indywidualnych potrzeb Klienta. Dokładamy starań, by zachować w pełni elastyczny system dystrybucji towarów eksportowanych i importowanych przez naszych Kontrahentów.

W Agencji celnej Complex Sad niezmiennie dbamy o zachowanie wysokich standardów naszych usług, wychodzimy naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Klientów. Staramy się minimalizować czas trwania odprawy celnej oraz ilość wymaganych dokumentów. Towary zgłaszane w procedurze uproszczonej zwalniane są przez Urząd Celny już po 30 min. Staramy się na każdym etapie pomagać Klientom:
- przyjmując zlecenia w wygodnej dla nich formie mailowej,
- weryfikując i kompletując dla nich dokumenty niezbędne do przeprowadzenia do odprawy celnej,
- na bieżąco informując o postępach odprawy celnej,
- reprezentując ich interesy przed: Urzędem Celnym, Sanepidem, WIORIN, WIJHARS,
- służąc fachową poradą agentów celnych z wieloletnim doświadczeniem.
Działamy z pasją i zaangażowaniem, dzięki temu nasi Klienci nie zgubią się w gąszczu skomplikowanych formalności celnych.