Epidemia COVID-19 zniechęciła wiele osób i firm do ponoszenia nowych, większych wydatków. Gwałtownie spadł popyt na samochody, bo w tym trudnym okresie klienci w obawie o przyszłość wolą nie brać na siebie zbyt dużych obciążeń finansowych, a tym bardziej wydawać oszczędności. Z drugiej strony, posiadanie w czasie pandemii swojego pojazdu oznacza dużo większe bezpieczeństwo niż regularne podróżowanie transportem publicznym.

Dlatego w obliczu spowolnienia gospodarczego i zmieniającej się sytuacji na rynku pracy na atrakcyjności zyskują oferty, z których można skorzystać bez ponoszenia wysokich, jednorazowych nakładów. Taką opcją jest Autonomia, która pozwala w ramach leasingu bądź kredytu jeździć autem o wysokim standardzie. Używanym, ale pewnym i w pełni przygotowanym do dalszej, nawet wieloletniej eksploatacji.

Wygodniej, bezpieczniej i… taniej

Autonomia daje szansę wymiany dotychczasowego auta na wyższą klasę, nawet jeśli klient nie dysponuje grubszą gotówką. Oferta jest dopasowana do potrzeb i preferencji użytkownika – to on decyduje o tym, jakie auto wybiera, określa, ile rocznie kilometrów zamierza przejeżdżać (można wybrać jeden z siedmiu poziomów: 10 tys., 15 tys., 20 tys., 25 tys., 30 tys., 35 tys. albo 40 tys. km.) i jaką ratę jest w stanie spłacić bez uszczerbku dla swojego budżetu. Dużym atutem jest możliwość dopasowania także wysokości wkładu własnego – może on sięgnąć 30 proc., ale równie dobrze nie trzeba wpłacać na początku żadnych środków.

Raty spłaca się w okresie od dwóch do czterech lat na zasadzie abonamentu. Inaczej niż przy zakupie auta nie spłaca się jego całej ceny, a ponosi się wyłącznie koszty związane z utratą wartości auta w trakcie jego użytkowania. Dzięki temu raty są znacznie, nawet o połowę, niższe niż w innych ofertach dotyczących porównywalnych pojazdów. Opłaty są jasno określone w umowie, co daje poczucie bezpieczeństwa finansowego w niepewnej sytuacji gospodarczej.

Oferta VWFS jest szczególnie atrakcyjna na przykład dla młodych kierowców, dla których auto z salonu jest poza zasięgiem finansowym, a potrzebują samochodu w dobrym standardzie. Dla takich klientów ważne może okazać się też fachowe doradztwo. Sprzedawca w salonie pomoże dopasować ofertę do oczekiwań i możliwości klienta. Ten obsługiwany jest tak, jak przy nabyciu nowego pojazdu, ma też możliwość jazdy próbnej. Pracownik chętnie też opowie o tym, jak najefektywniej skorzystać z atutów wybranego modelu.

Elastyczna oferta dla biznesu

Autonomia to dobry pomysł też dla tych, którzy planują zmienić swój wyeksploatowany samochód bądź niskim kosztem wzbogacić garaż o drugi pojazd, ale pod uwagę powinni ją wziąć szczególnie przedsiębiorcy. W trudnych dla biznesu czasach wybór używanych, lecz wciąż niezawodnych aut może dać pozytywny impuls do zwiększenia konkurencyjności i lepszego dotarcia do kontrahentów. Bez przedłużających się formalności, bardzo szybko można zmodernizować dotychczasową flotę.

W obliczu epidemii COVID-19 cechy Autonomii jeszcze bardziej zyskują na znaczeniu, tym bardziej że program został wzbogacony tak, że daje firmom jeszcze więcej elastyczności. Przede wszystkim za sprawą ubezpieczenia komunikacyjnego za pierwszy rok – w symbolicznej cenie 1 zł – przygotowanego we współpracy z TUiR Allianz Polska. Polisa dotyczy wybranych używanych samochodów Grupy Volkswagen i obejmuje OC i AC, a także ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów (NNW) i pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach (Assistance). To nawet kilka tysięcy złotych oszczędności, a w przypadku decyzji o kilku pojazdach, można je liczyć w dziesiątkach tysięcy.

Nowością w Autonomii jest też możliwość uwolnienia od spłaty dwóch pierwszych rat za samochód bez wzrostu późniejszych opłat. Warunkiem jest jedynie wkład własny w wysokości ok. 10 proc.

O dopasowaniu do obecnych realiów najlepiej świadczy to, że osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą bez dodatkowych opłat mogą otrzymać ubezpieczenie od utraty pracy – świadczenie równe jest racie leasingu i może być wypłacane nawet do sześciu miesięcy.

Zdecydowani na Autonomię mogą liczyć na promocyjny pakiet przeglądów dla modeli Volkswagena – m.in. dwuletni pakiet dla Golfa, Passata czy Tiguana za zaledwie 893 zł netto. W tym przypadku ubezpieczenie komunikacyjne również objęte jest rabatem w wysokości 20 proc. Oferta dotyczy umowy leasingu na pojazd używany, związany bezpośrednio z prowadzonym biznesem.
Program daje bardzo dużo swobody, jeśli chodzi o zakończenie umowy. Użytkownik sam decyduje, czy zwróci obecny samochód i zmieni go na nowszy, czy też zdecyduje się na wykupienie auta bądź przedłużenie umowy na dotychczasowych warunkach. Co ważne, nie trzeba decydować o tym przy podpisywaniu umowy, lecz dopiero przy jej zakończeniu.

Pewny jak VW

Według badań przeprowadzonych na zlecenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów aż 58 proc. kierowców wskazuje, że znalezienie dobrego używanego auta to trudne zadanie. Ledwie 6 proc. nie widzi w tym problemu. Wśród wad ponad połowa ankietowanych Polaków najczęściej wskazywała zły stan techniczny i wynikającą z niego konieczność kosztownych napraw.

Zakup pojazdu od osoby prywatnej może rodzić problemy – często można się spotkać z ukrywaniem rzeczywistego stanu auta czy jego wypadkowej przeszłości. A prywatną drogą sprowadzanych jest do Polski ok. 97 proc. używanych pojazdów. Jak wynika z raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w ubiegłym roku przez polską granicę przejechało ich ponad milion. Najwięcej z Niemiec. W minionym roku było to prawie 583 tys. pojazdów, czyli niemal 60 proc. importu. Druga z wynikiem 98 tys. szt. jest Francja, trzecia Belgia – z 70 tys. egz.

Auta w Autonomii są sprawdzone i certyfikowane, z udokumentowanym przebiegiem i historią napraw według restrykcyjnych kryteriów. A więc osoby poszukujące używanego pojazdu spełniającego ich oczekiwania nie muszą już poświęcać tak dużo czasu na wybór optymalnej oferty – zarówno pod kątem cenowym, standardów nabywanego auta, jak i wiarygodności właściciela. W czołówce sprzedawanych w Polsce aut używanych sześć pojazdów z pierwszej dziesiątki to modele marek Audi lub Volkswagen. Na pierwszym miejscu jest model Audi A4, na drugim – Volkswagen Golf. Pozostałe najchętniej kupowane używane auta z Grupy, to Audi A3 i Audi A6 oraz Volkswagen Passat i Volkswagen Polo.

GRK

DOPASOWUJEMY OFERTĘ AUTONOMII DO OCZEKIWAŃ KLIENTÓW

W obecnej sytuacji gospodarczej wyłożenie sporej sumy na kupno auta może być problemem. Jednocześnie widzimy, że chęć używania samochodów nie maleje – wręcz przeciwnie, w czasie kiedy zachowanie dystansu społecznego jest szczególnie istotne, coraz więcej osób chce mieć pewność, że ich pojazd będzie zawsze sprawny i zapewni odpowiedni komfort. Koronawirus nie zatrzymuje przecież ludzkich marzeń i ambicji – podobnie jak wcześniej, każdy chciałby pozwolić sobie na wysokiej klasy auto, nawet jeśli w danym momencie nie posiada odpowiedniej ilości gotówki. Autonomia oferowana przez Volkswagen Financial Services daje taką możliwość. Klienci już za nieduże pieniądze, a często bez żadnych jednorazowych nakładów mogą pozwolić sobie na niemalże nowe i zadbane, a jednocześnie solidne auto. Płacąc nawet o połowę mniej niż w standardowym leasingu czy kredycie każdy będzie sobie mógł pozwolić na używanie kilkuletniego samochodu w rozsądnej cenie. To oferta skierowana zarówno do doświadczonych kierowców, jak i tych, którzy nie mieli jeszcze doświadczenia z własnym samochodem. Posiadanie nowoczesnych pojazdów jest szczególnie ważne dla przedsiębiorstw, które borykając się z własnymi problemami, potrzebują impulsu do dalszego rozwoju. Wiemy, jak ważne jest teraz ograniczanie ryzyka. Właśnie dlatego oferujemy możliwość atrakcyjnego leasingu w ramach Autonomii. Zależy nam na tym, aby firmy, które nam zaufają, nie nadwyrężały swoich budżetów, jeśli ich płynność finansowa mogłaby stać dziś pod znakiem zapytania – to również w naszym interesie leży ich satysfakcja i w efekcie długofalowa współpraca. Zdając sobie sprawę z nieprzewidywalności obecnej sytuacji, nie wymagamy od klientów deklarowania się co do długoterminowych zobowiązań. Mogą oni wybrać i dopasować do swoich oczekiwań zarówno czas trwania umowy, liczbę przejechanych rocznie kilometrów, jak i wysokość raty.

Wiemy, że COVID-19 od wszystkich wymaga nowego, bardziej elastycznego podejścia w świadczeniu swoich usług. Dlatego też dopasowujemy ofertę Autonomii do oczekiwań klientów – od teraz będą mogli skorzystać z ubezpieczenia komunikacyjnego za złotówkę bądź automatycznej spłaty dwóch pierwszych rat.

PARTNER: