statystyki

Ostatnie dni na sięgnięcie po środki z funduszu PKS. Jak uzyskać dopłatę?

autor: Katarzyna Nocuń27.05.2020, 09:29; Aktualizacja: 27.05.2020, 09:29
Na złożenie do wojewody wniosku o dopłatę do deficytowych linii autobusowych w naborze, który zgodnie z tarczą antykryzysową 3.0 potraja dopłatę do wozokilometra (z 1 zł do 3 zł), pozostały tylko trzy dni.

Na złożenie do wojewody wniosku o dopłatę do deficytowych linii autobusowych w naborze, który zgodnie z tarczą antykryzysową 3.0 potraja dopłatę do wozokilometra (z 1 zł do 3 zł), pozostały tylko trzy dni.źródło: ShutterStock

Na pierwszym etapie ubiegania się o rządowe pieniądze najważniejsze jest opracowanie tras i linii, na które chce się uzyskać wsparcie. Samorządy muszą dobrze oszacować swoje możliwości finansowe.

Na złożenie do wojewody wniosku o dopłatę do deficytowych linii autobusowych w naborze, który zgodnie z tarczą antykryzysową 3.0 potraja dopłatę do wozokilometra (z 1 zł do 3 zł), pozostały tylko trzy dni. Samorządy muszą być ostrożne, by nie przekroczyć terminu na jego złożenie, bo w większości urzędów wojewódzkich decyduje data wpłynięcia dokumentów, nawet jeśli wniosek zostanie wysłany pocztą. Na szczęście urzędy wojewódzkie przewidują możliwość późniejszego uzupełnienia dokumentacji, jeśli będą braki lub błędy – przy czym zainteresowany samorząd powinien z wyprzedzeniem sprawdzić taką możliwość u źródła.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

 • RŻNĄ GŁUPA ? (2020-05-30 18:43) Zgłoś naruszenie 60

  straciłem nadzieję na przywrócenie pozamiejskiego połączenia autobusowego, bo te wszystkie tzw. " ułatwienia" niczego nie zmienią - a przecież władza to nie są ludzie którzy nie potrafiliby ocenić przepisów pod kątem przyczynowo - skutkowym .

  Odpowiedz
 • Ciemny Lud.(2020-05-31 12:44) Zgłoś naruszenie 50

  nie ma głupich - wszyscy wiedzą dlaczego tak naprawdę , jakim sposobem i w dbałości o czyje interesy, praktycznie zniszczono pozamiejski autobusowy regionalny publiczny transport zbiorowy w naszej Ojczyżnie - tylko niektórzy eksperci i niektórzy władcy "robią dobrą minę do złej gry".

  Odpowiedz
 • PUNKT WIDZENIA :(2020-06-06 13:15) Zgłoś naruszenie 20

  aby stworzyć normalny system pozamiejskiego drogowego ptz w naszym kraju, wystarczyłoby przejrzeć Rozporządzenie (WE) nr 1370/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady - tam pokazano rozwiązania które umożliwiłyby dostęp Polaków do ptz na cywilizowanym poziomie, bez potrzeby dopłat rządowych i samorządowych. Istotą rozwiązania jest art. 1 ust. 1 zdanie 2 , stanowiący , że prawo wyłączne może być przyznawane w zamian za realizację zobowiązań z tytułu świadczenia usług publicznych jako ALTERNATYWA DLA PRZYZNAWANIA PRZEWOŻNIKOM REKOMPENSAT. - trudno byłoby uwierzyć , że eksperci i władza ustawodawcza mogliby nie znać tych przepisów, gdyż tak miało być już w 2010 roku, bo projekt ustawy skierowany do rozpatrzenia przez Radę Ministrów przewidywał możliwość przyznawania przez organizatorów publicznego drogowego transportu zbiorowego prawa wyłącznego w zakresie, w jakim miało to być niezbędne do zapewnienia rentowności bądż zapobieżenia zwiększeniu straty przewozów niezbednych do zaspokojenia podstawowych potrzeb przewozowych ludności, czyli przewozów o charakterze użyteczności publicznej. Niestety Rada Ministrów w dniu 2 lutego 2010 roku podjęła tragicznie kiepską Polakom decyzję, gdyż postanowiła o wykreśleniu z projektu ustawy przepisów dotyczących prawa wyłącznego i wprowadziła ZAKAZ JEGO PRZYZNAWANIA - rozpoczął się okres liberalnej busiarskiej wolnoamerykanki - takim sposobem zniszczono drogowy pozamiejski transport zbiorowy w Polsce , bez własnego auta nie daje się normalnie żyć, mamy trujący smog samochodowy, zakorkowane drogi i miasta TYLKO ŚLEPY TEGO NIE WIDZI !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie