statystyki

CPK: Tygrysy pomogą zbudować lotnisko

autor: Krzysztof Śmietana04.12.2019, 10:39; Aktualizacja: 04.12.2019, 10:39
Spółka CPK szuka doradcy, który podpowie, jak optymalnie zaplanować port w Baranowie.

Spółka CPK szuka doradcy, który podpowie, jak optymalnie zaplanować port w Baranowie.źródło: ShutterStock

Spółka CPK szuka doradcy, który podpowie, jak optymalnie zaplanować port w Baranowie.

Ostatnie przetasowania personalne w instytucjach odpowiedzialnych za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego można potraktować jako nowe otwarcie w przygotowaniach do inwestycji. Mikołaj Wild, który dotychczas w rządzie pełnił funkcję pełnomocnika do spraw tego lotniska, teraz ma bezpośrednio kierować pracami przygotowawczymi. Na razie został p.o. szefa CPK, ale ma duże szanse na zwycięstwo w ogłoszonym właśnie konkursie na stanowisko prezesa. Miejsce Wilda w rządzie zajął poseł PiS Marcin Horała, który ma cały projekt wzmocnić politycznie. W spółce CPK przekonują, że w ostatnich dniach z przygotowaniami do inwestycji sporo się dzieje. – Rozpoczęliśmy dialog techniczny w celu wyboru doradcy strategicznego dla CPK. Pomoże spółce w pracach przy planowaniu i projektowaniu – mówi rzecznik CPK Konrad Majszyk. Wiadomo już, że będzie to jeden z zarządców dużych lotnisk na świecie.

– Będziemy współpracować z tym, kto wie, jak duże lotnisko przesiadkowe się planuje, projektuje, buduje i jak się nim zarządza. Dlatego potrzebujemy wskazać kogoś z wiedzą i doświadczeniem, z bezcennym know-how. Nie chcemy powtórzyć błędów, jakie zostały popełnione podczas planowania innych lotnisk, np. w Berlinie. Wolimy uczyć się na błędach innych, w miarę możliwości nie popełniając własnych – zaznacza Majszyk.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie