statystyki

CPK: Tygrysy pomogą zbudować lotnisko

autor: Krzysztof Śmietana04.12.2019, 10:39; Aktualizacja: 04.12.2019, 10:39
Spółka CPK szuka doradcy, który podpowie, jak optymalnie zaplanować port w Baranowie.

Spółka CPK szuka doradcy, który podpowie, jak optymalnie zaplanować port w Baranowie.źródło: ShutterStock

Spółka CPK szuka doradcy, który podpowie, jak optymalnie zaplanować port w Baranowie.

Ostatnie przetasowania personalne w instytucjach odpowiedzialnych za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego można potraktować jako nowe otwarcie w przygotowaniach do inwestycji. Mikołaj Wild, który dotychczas w rządzie pełnił funkcję pełnomocnika do spraw tego lotniska, teraz ma bezpośrednio kierować pracami przygotowawczymi. Na razie został p.o. szefa CPK, ale ma duże szanse na zwycięstwo w ogłoszonym właśnie konkursie na stanowisko prezesa. Miejsce Wilda w rządzie zajął poseł PiS Marcin Horała, który ma cały projekt wzmocnić politycznie. W spółce CPK przekonują, że w ostatnich dniach z przygotowaniami do inwestycji sporo się dzieje. – Rozpoczęliśmy dialog techniczny w celu wyboru doradcy strategicznego dla CPK. Pomoże spółce w pracach przy planowaniu i projektowaniu – mówi rzecznik CPK Konrad Majszyk. Wiadomo już, że będzie to jeden z zarządców dużych lotnisk na świecie.

– Będziemy współpracować z tym, kto wie, jak duże lotnisko przesiadkowe się planuje, projektuje, buduje i jak się nim zarządza. Dlatego potrzebujemy wskazać kogoś z wiedzą i doświadczeniem, z bezcennym know-how. Nie chcemy powtórzyć błędów, jakie zostały popełnione podczas planowania innych lotnisk, np. w Berlinie. Wolimy uczyć się na błędach innych, w miarę możliwości nie popełniając własnych – zaznacza Majszyk.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie