statystyki

Jacek Bartosiak lotniczym prezesem na dziewięć trudnych lat

autor: Krzysztof Śmietana13.09.2018, 08:11; Aktualizacja: 13.09.2018, 10:26
Jak przyznał wiceminister Mikołaj Wild, Bartosiak miał duży wpływ na kształt przyjętej przez rząd pod koniec zeszłego roku koncepcji nowego portu.

Jak przyznał wiceminister Mikołaj Wild, Bartosiak miał duży wpływ na kształt przyjętej przez rząd pod koniec zeszłego roku koncepcji nowego portu.źródło: PAP
autor zdjęcia: Andrzej Grygiel

Ekspert od geopolityki będzie koordynować budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego i setek kilometrów nowych torów. Spółki, na której czele stanie, jeszcze nie powołano.

Szef spółki, która ma nadzorować i koordynować inwestycje związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, został przedstawiony w czasie wczorajszej konferencji Impact w Katowicach. To dr Jacek Bartosiak, ekspert ds. geopolityki, absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim, współwłaściciel kancelarii „Bartosiak i partnerzy”. Ostatnio był też bardzo aktywnym członkiem zespołu doradczego ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak przyznał wiceminister Mikołaj Wild, Bartosiak miał duży wpływ na kształt przyjętej przez rząd pod koniec zeszłego roku koncepcji nowego portu. – CPK to projekt nie tylko transportowy, ale ma on też duże znaczenie strategiczne i technologicz ne. Pojawią się tam rozwiązania, których jeszcze nie było – mówił w Katowicach Bartosiak. Na sali odtworzono wypowiedź generała Bena Hodgesa, byłego dowódcy amerykańskich wojsk lądowych w Europie, który pochlebnie wypowiadał się o Jacku Bartosiaku. Sam Hodges kilka miesięcy temu stwierdził, że CPK będzie miał też znaczenie dla bezpieczeństwa tej części Europy, bo ułatwiłby szybki przerzut wojsk do Polski.

DGP zapytał Mikołaja Wilda, na jak długo zostanie podpisany kontrakt z Jackiem Bartosiakiem. – Misja prezesa zakończy się, kiedy CPK osiągnie wydajność ekonomiczną, czyli w 2027 r. (planowany termin otwarcia portu – red.) – stwierdził wiceminister infrastruktury (rozmowa poniżej). Dodał, że rząd tak jak od menedżerów projektów inwestycyjnych będzie wymagał od prezesa osiągnięcia ściśle założonych celów.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie