statystyki

Kolejowi eksperci wypadkowi wolni od presji politycznej

autor: Emilia Świętochowska17.07.2018, 07:40; Aktualizacja: 17.07.2018, 08:46
cargo, pociąg

Obecnie Ministerstwo Infrastruktury wgryza się w uzasadnienie wyroku i wkrótce przedstawi zgodnie z jego wytycznymi propozycje przepisów.źródło: ShutterStock

Resort infrastruktury zapowiada, że zapewni ekspertom Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych większe gwarancje przed naciskami ze strony zarządcy infrastruktury i przewoźników.

– Ministerstwo zamierza przygotować propozycje legislacyjne, które będą służyć wzmocnieniu niezależności PKBWK w aspekcie organizacyjnym i decyzyjnym – potwierdza DGP Szymon Huptyś, rzecznik resortu.

Planowane zmiany to konsekwencja czerwcowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (sygn. akt C 530/16), który stwierdził, że polska komisja wypadkowa jest całkowicie podporządkowana ministrowi infrastruktury, a przez to nie ma pewności, że jej członkowie wykonują swoje obowiązki w sposób bezstronny i obiektywny.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie