statystyki

CURIE+: Na prototyp polskiego auta elektrycznego musimy jeszcze poczekać

autor: Tomasz Jóźwik19.04.2018, 08:02; Aktualizacja: 19.04.2018, 08:26
Samochód elektryczny

Samochód elektrycznyźródło: ShutterStock

Jeszcze przynajmniej rok poczekamy na pierwsze prototypy polskiego auta elektrycznego. Założona przez cztery państwowe koncerny energetyczne (Enea, Energa, PGE, Tauron) spółka Electromobility Poland (EMP), która ma uruchomić seryjną produkcję auta elektrycznego, zmierza do celu zakosami.

Do ogłoszonego przez nią konkursu na zbudowanie prototypu zgłosiło się około 200 firm, zgrupowanych w 17 konsorcjów. Technicznej oceny projektów powołana przez Electromobility komisja ekspertów miała dokonać do końca lutego. Kiedy pod koniec tego terminu zapytaliśmy spółkę, czy jest on aktualny, otrzymaliśmy zaproszenie na śniadanie prasowe w połowie marca. Śniadanie się nie odbyło. Według informacji, którą uzyskaliśmy od osoby blisko związanej z firmą, postępowanie miało potrwać jeszcze 2–3 miesiące. Wczoraj niespodziewanie okazało się, że komisja jednak zakończyła prace.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie