statystyki

Odrzańska Droga Wodna: Zachód Polski chce wypłynąć na Odrze

autor: Jakub Pawłowski14.02.2018, 07:34; Aktualizacja: 14.02.2018, 07:48
rzeka, woda, wieś, ekologia

Według deklaracji resortu konkretne przedsięwzięcia zostały już zaplanowane aż do ujścia Nysy Łużyckiej, a do końca marca będą gotowe projekty dla całej Odry.źródło: ShutterStock

Użeglownienie Odry i wykorzystanie jej do przewozu towarów, i to nie tylko węgla, jak obecnie – takie są plany samorządowców z zachodniej Polski.

– Odra połączyła marszałków całej Polski Zachodniej, a Odrzańska Droga Wodna w ramach Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego wraz z trasą S3 i kolejową „Nadodrzanką” to nasz projekt numer jeden, absolutny priorytet – mówi marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Dodaje, że urząd przekazał już Wodom Polskim projekty przeciwpowodziowe i plany inwestycji w Słubicach i Nowej Soli, które otrzymały dofinansowanie z Banku Światowego.

Rolę rozwoju transportu wodnego mocno akcentuje też rząd. Do 2030 r. zamierza przeznaczyć na ten cel ponad 60 mld zł. Połowa tej kwoty przypadnie właśnie na drugą po Wiśle najdłuższą arterię wodną w kraju.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie