Skandynawska linia lotnicza Primera Air będzie od kwietnia 2018 roku latała z Londynu i Birmingham do Nowego Jorku i Bostonu za zaledwie 149 funtów w jedną stronę - poinformowała londyńska popołudniówka "Evening Standard".

Wzorem innych tanich przewoźników w Europie Primera Air wlicza w cenę biletu jedynie przelot, bez bagażu, wyboru miejsca ani poczęstunku. Połączenie obsługiwać będzie samolot Airbusa A321 NEO, który pomieści nawet do 206 pasażerów.

Według gazety "The Independent", podróżni będą musieli jednak liczyć się z tym, że na pokładzie będą mieli niewiele miejsca - podobnie jak w samolotach takich europejskich linii lotniczych jak Ryanair i Wizz Air.

Primera Air poinformowała także, że jeszcze w trakcie wakacji planuje ogłoszenie nowych tras przez Atlantyk.

W grudniu ub. roku norweska linia lotnicza Norwegian zapowiedziała plany obniżenia ceny biletów na lot z Edynburga do Nowego Jorku do zaledwie 56 funtów.

Wcześniej o planach uruchomienia samodzielnych połączeń transatlantyckich mówiły m.in. władze Ryanaira, ale ostatecznie nie zdecydowały się na taki ruch i podjęły współpracę z Norwegian, oferując wspólne loty z Londynu, Barcelony i irlandzkiego Cork.