statystyki

Qatar Airways szuka lekarstwa na izolację kraju

autor: Konrad Majszyk, Patrycja Otto21.06.2017, 14:11
Ci, którzy mają rezerwacje na odwołane połączenia, mogą otrzymać pełną refundację za niewykorzystany bilet (oczywiście zachowując prawo do domagania się przysługujących odszkodowań).

Ci, którzy mają rezerwacje na odwołane połączenia, mogą otrzymać pełną refundację za niewykorzystany bilet (oczywiście zachowując prawo do domagania się przysługujących odszkodowań).źródło: ShutterStock

Linia lotnicza, która z powodu dyplomatycznej izolacji Kataru była zmuszona ograniczyć siatkę połączeń o prawie jedną piątą oraz wydłużyć część tras, próbuje ratować sytuację, uruchamiając nowe kierunki i wprowadzając niestosowane dotąd ułatwienia dla pasażerów.

 Ci, którzy mają rezerwacje na odwołane połączenia, mogą otrzymać pełną refundację za niewykorzystany bilet (oczywiście zachowując prawo do domagania się przysługujących odszkodowań). Wprowadzono też możliwość bezpłatnego przebukowania biletu w ciągu 30 dni od daty odlotu. Poprzez Facebooka można umówić się na oddzwonienie przez pracowników linii w dogodnym dla podróżnego terminie.

Nasi rozmówcy z biur podróży zwracają uwagę na jeszcze jedną korzyść – ceny biletów tego przewoźnika wyraźnie spadły, w związku z czym stał się konkurencyjny na tle innych obsługujących dalekie kierunki. Przedstawiciele biur szacują, że koszty przelotów spadły o kilka procent. – Trudno oszacować skalę obniżki. Ceny biletów zmieniają się bardzo dynamicznie. Niewątpliwie jest taniej, na czym akurat zyskują polscy turyści, dlatego decydują się podjąć ryzyko podróży tą linią. Nie mieliśmy od nich jak dotąd żadnych skarg – komentuje Piotr Henicz, wiceprezes Itaki.


Pozostało jeszcze 41% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie