statystyki

Prawo o ruchu drogowym: Posłowie nie chcą ułatwić życia przedsiębiorcom

autor: Piotr Szymaniak21.06.2017, 19:00
dokumenty

Dziś ustawa pozwala na to jedynie posiadaczom pojazdów ciężarowych, ciągników i pojazdów specjalnych. Projekt przewidywał objęcie tymi przepisami także pojazdów osobowych i motocykli.źródło: ShutterStock

Komisja infrastruktury odrzuciła projekt nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 128 ze zm.) rozszerzający możliwość czasowego wycofania pojazdów z ruchu.

 Dziś ustawa pozwala na to jedynie posiadaczom pojazdów ciężarowych, ciągników i pojazdów specjalnych. Projekt przewidywał objęcie tymi przepisami także pojazdów osobowych i motocykli.

Gdy pojazd jest wycofany, jego posiadacz płaci jedynie 5 proc. składki z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Na zmianie skorzystałyby więc przede wszystkim firmy, które prowadzą działalność sezonową. Optowały też za nią m.in. komisy samochodowe.

– Płacimy składki za auta, które stoją na placach. Wprowadzenie możliwości czasowego ich wycofania w połączeniu z wprowadzeniem tzw. profesjonalnej rejestracji (nad czym też pracuje Sejm – red.) spowoduje, że będziemy płacić ubezpieczenie za ten pojazd, który faktycznie jest używany w ruchu – argumentował Krzysztof Mirecki ze StowarzyszenieKomisow.pl.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie