statystyki

Szef GDDKiA: Jasne kryteria i proste drogi

autor: Konrad Majszyk02.03.2017, 08:28; Aktualizacja: 02.03.2017, 08:28
autostrada

W 2016 r. GDDKiA oddała do użytkowania 125 km dróg.źródło: ShutterStock

Nasz cel to nowe trwałe trasy budowane przez polskie firmy bez serii upadłości - mówi Krzysztof Kondraciuk, generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad.

Branża budowlana narzeka, że rozstrzyganie starych przetargów i ogłaszanie nowych jest wstrzymane. Kiedy GDDKiA zajmie się budowaniem?

Wcześniej w ramach Rady Ekspertów powołanej przy Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa przygotowaliśmy nowe standardy postępowań przetargowych. To była niewidoczna, acz mrówcza praca, bez której nie dało się ruszyć z miejsca. Pierwsze nowe przetargi właśnie wystartowały, choćby na dwa odcinki S61, czyli Via Baltica.

W 2016 r. GDDKiA oddała do użytkowania 125 km dróg. W porównaniu z minionymi latami to słaby wynik.

W realizacji jest ponad 1,3 tys. km nowych dróg, z czego w tym roku planujemy oddać do użytku prawie 400 km. Będą to m.in. odcinki S7 w województwie warmińsko-mazurskim, na Mazowszu i w Świętokrzyskiem. Wzdłuż S8 przybędzie w 2017 r. obwodnica podwarszawskich Marek oraz brakujące fragmenty na Podlasiu. W zachodniej części Polski trasa S5 wydłuży się o odcinki: Mielno – Gniezno, Poznań – Wronczyn i Korzeńsk – Wrocław. Kierowcy zaczną korzystać z drugich jezdni S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. Rzeszów natomiast uzyska elementy trasy S19 w obu kierunkach.

Ponoć będziemy teraz budować drogi z północy na południe, a nie z zachodu na wschód.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie