P4 - operator sieci Play - rozpoczyna rejestrację kart prepaid w swoich salonach, poinformowała prepaid marketing manager Play Małgorzata Dzięgielewska. "Za chwilę zacznie obowiązywać obowiązkowa rejestracja prepaid. Łącznie w Polsce szacujemy, że dotyczy to nawet 10 mln osób (w tym 2 mln nieletnich). Jednocześnie szacuje się, że na rynku jest łącznie ponad 26 mln kart prepaid. Nawet 80-90 % z nich jest niezarejestrowane" - powiedziała Dzięgielewska podczas spotkania z dziennikarzami.

Jak wskazała, nowi klienci prepaid będą rejestrowani od lipca. Z kolei w przypadku dotychczasowych użytkowników działających, niezarejestrowanych kart prepaid od lutego 2017 usługa będzie zawieszana do czasu podania danych.

"Reguły raczej nie powinny się już zmienić, więc zaczynamy rejestrację już teraz. Przygotowaliśmy się i zapraszamy klientów do salonów. Rejestrację uprościliśmy do minimum. Wystarczy imię, nazwisko, PESEL. Pracujemy nad możliwością rejestracji w innych miejscach niż salony" - wskazał szefowa ds. oferty operatora.

Prepaid niepełnoletnich do 13. roku życia ma być zarejestrowany na opiekuna. Po 13. roku życia może być to paszport lub dowód osobisty. W przypadku firmy wystarczy NIP lub regon. W przypadku cudzoziemca z UE wystarczy dowód osobisty, a w przypadku obywatela kraju spoza Unii paszport lub karta pobytu.

Play przygotował premie dla rejestrujących używane prepaid. W promocji jest gwarantowane dodatkowe 100 zł, 10 GB i rok ważności konta. Dla długiego stażu karty przewidziane są dalsze dodatkowe bonusy do łącznie nawet 500 zł od 4 lat użytkowania. W przypadku oferty Play internet na kartę po rejestracji ma być dodane 100 GB i rok ważności konta.

Na koniec marca br. Play miał 14,42 mln klientów, co oznacza wzrost o 13,7% r/r. Z tego 7,34 mln, czyli 50,9%, to klienci segmentu post-paid.

Play świadczy mobilne usługi głosowe, tekstowe oraz transmisji danych klientom indywidualnym oraz biznesowym (przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom) w oparciu o umowę oraz na kartę poprzez swoją własną sieć telekomunikacyjną 2G/3G/4G LTE, a także w oparciu o długoterminowe umowy o roamingu krajowym zawarte z trzema pozostałymi operatorami sieci komórkowych w Polsce.