Polkomtel złożył wnioski rezerwacyjne w aukcji częstotliwości LTE, co oznacza, że zamierza odebrać przydzielone mu rezerwacje, ale jednocześnie nie rezygnuje z roszczeń związanych z "wadliwym" procesem aukcyjnym, podał Cyfrowy Polsat.

"W dniu dzisiejszym Polkomtel złożył wnioski o rezerwację częstotliwości, będących przedmiotem aukcji oraz zamierza odebrać przydzielone mu rezerwacje. Rezerwacje dotyczące częstotliwości będą ważne przez 15 lat z możliwością ich przedłużenia. Złożenie wniosków o rezerwację częstotliwości i ich odebranie nie oznacza, że Polkomtel nie będzie dochodził roszczeń związanych z wadliwym zakończeniem procesu aukcyjnego" - czytamy w komunikacie.

Cyfrowy Polsat przypomina, że 19 października 2015 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ogłosił wyniki aukcji na rezerwację częstotliwości z zakresu 800 MHz i 2600 MHz. Zgodnie z informacjami podanymi przez UKE, Polkomtel złożył najwyższe oferty w aukcji na cztery bloki w paśmie 2600 MHz na łączną kwotę 155,735 mln zł.

Dwa tygodnie temu rozpoczęta w połowie lutego aukcja 19 rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz i 2,6 MHz, służących do świadczenia usług LTE, została zakończona. W ostatniej rundzie zadeklarowano kwoty opiewające łącznie na 9 233,26 mln zł.

Pod koniec września br. Polkomtel (spółka w 100% zależna od Cyfrowego Polsatu, operator sieci Plus) zwrócił się z wnioskiem do premier Ewy Kopacz o uchylenie rozporządzenia ministra Andrzeja Halickiego w sprawie aukcji LTE. Polkomtel stał na stanowisku, że aukcja powinna zostać unieważniona i przeprowadzona od początku zgodnie z prawem.