statystyki

Prezes UKE: Internet LTE nie podrożeje

autor: Krzysztof Majdan03.11.2015, 07:19; Aktualizacja: 03.11.2015, 08:55
Magdalena Gaj – od 2012 r. prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wcześniej podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji

Magdalena Gaj – od 2012 r. prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wcześniej podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Ministerstwie Administracji i Cyfryzacjiźródło: DGP

- Telekomy zrekompensują sobie wydatek nowymi klientami. Jeśli zauważę podwyżki, nie zawaham się ich zablokować. Obiecuję - uważa Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Odetchnęła pani po skończonej aukcji LTE?

Z pełną ulgą odetchnę, gdy wydam decyzje rezerwacyjne. Wtedy będzie też satysfakcja, że udało się zrobić coś istotnego dla konsumentów i dla rynku telekomunikacyjnego.

Internet LTE będzie droższy?

Nie. Wydatek, jaki poniosły telekomy, zrekompensują sobie nowymi klientami, zwłaszcza na obszarach, gdzie nie ma dostatecznie rozwiniętej infrastruktury i których mieszkańcy nie korzystali z ich usług.

Obiecuje pani?

Tak. Jeśli zauważę podwyżki, nie zawaham się ich zablokować. Ale myślę, że nie będzie potrzeby. Dodatkowo za te same pieniądze otrzymamy lepszą jakościowo usługę. Rozwój sieci będzie dynamiczny. W przetargu na częstotliwości 1800 MHz z 2013 r. uzyskaliśmy ze sprzedaży prawie miliard zamiast 450 mln zł. I nikt cen nie podniósł. Jesteśmy jednym z najtańszych krajów w Europie.

Dlaczego aukcja tak się przeciągnęła?

To od uczestników zależał czas trwania licytacji. Jedną z przyczyn jest brak wzajemnego zaufania między nimi. Przed rozpoczęciem nie rozmawiali z sobą o tym, jak widzieliby rynek poaukcyjny. Nie było wspólnego snucia planów jak najlepszego wykorzystania tego pasma.

Były spekulacje, że niektórzy wzięli udział w aukcji tylko po to, by ją przeciągać.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane