W aukcji LTE prowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej Orange Polska złożyła najwyższe oferty na dwa bloki z pasma 800 MHz - podał urząd w komunikacie. Łączna wartość tych dwóch ofert to 3,051 mld zł. Po jednym bloku wygrały NetNet, P4 i T-Mobile Polska.

Orange Polska złożył trzy najwyższe oferty na bloki z pasma 2,6 GHz. Tu łączna wartość ofert wyniosła 117,04 mln zł. Ponadto cztery bloki 2,6 GHz wygrały P4 i Polkomtel, a trzy T-Mobile Polska.

„To bardzo efektywny podział częstotliwości. Uważam, że aukcja zakończyła się bardzo dobrym wynikiem rynkowym, o to przecież chodziło” – powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej Gaj.

Szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej podkreśliła też, że nie zna jeszcze terminarza przydziału częstotliwości, ponieważ zależy to od zachowania operatorów w postępowaniach administracyjnych.

„Chcielibyśmy, aby zostały wydane jak najszybciej, ale jest to raczej kwestia miesięcy, a nie tygodni. Może to być jeszcze w tym roku, ale również w przyszłym. Na pewno po wyborach” - dodała.

Zaznaczyła też, że już w poniedziałek odbędzie się pierwsze spotkanie z operatorami telekomunikacyjnymi biorącymi udział w aukcji LTE. Ma to być początek procesu przydziału konkretnych częstotliwości dla podmiotów wyłonionych w jej wyniku.