statystyki

Giganci IT w starciu o miliard z T-Mobile

autor: Piotr Dziubak05.11.2014, 07:32; Aktualizacja: 05.11.2014, 07:32
Polskie i zagraniczne firmy informatyczne złożyły oferty i wystartowały w wyścigu o kontrakt na obsługę systemów operatora komórkowego.

Polskie i zagraniczne firmy informatyczne złożyły oferty i wystartowały w wyścigu o kontrakt na obsługę systemów operatora komórkowego.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

T-Mobile wybierze firmę, która obsłuży systemy informatyczne operatora. To największy outsourcing w historii tej branży

Polskie i zagraniczne firmy informatyczne złożyły oferty i wystartowały w wyścigu o kontrakt na obsługę systemów operatora komórkowego. Jak udało nam się ustalić, na początku listopada telekom wybierze kilka spółek, z którymi podejmie negocjacje cenowe. Na krótkiej liście mogą się znaleźć: IBM, HP, Asseco, Atos i Wipro. Analitycy rynku szacują, że wybrana firma może zarobić rocznie ok. 200 mln zł. Umowa ma być podpisana na 5 lat. Jak twierdzą specjaliści, w dobie coraz bardziej skomplikowanych systemów i rosnących kosztów IT outsourcing to konieczność i szansa na duże oszczędności.

Oficjalnie telekom przyznaje się do prowadzenia przeglądu rynku, który ma się zakończyć w grudniu tego roku analizą opłacalności outsourcingu. – Wytypowaliśmy systemy, które w najbliższych kilku latach zostaną wyłączone, około 100 aplikacji, lub pozostaną w nowym środowisku IT T-Mobile Polska – tłumaczy Wojciech Strzałkowski z biura prasowego operatora. Dodaje, że w jednym ze scenariuszy rozważana jest konsolidacja firm zajmujących się obecnie rozwojem i utrzymaniem systemów IT. – Dlatego T-Mobile zdecydował się na wysłanie zapytań ofertowych do firm z największym doświadczeniem w transformacji systemów – podsumowuje Strzałkowski.

Z naszych informacji wynika jednak, że w T-Mobile trwa procedura przetargowa. Co więcej, jedna z opcji w złożonych ofertach uwzględnia przejęcie od T-Mobile systemów IT wraz z obsługującymi je pracownikami. Dotyczy to grupy blisko 150 osób. W zależności od wariantu propozycji udzielone im będą lub nie czasowe gwarancje zatrudnienia. Pracownicy zostali o tym poinformowani w lipcu.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • inga(2015-02-02 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    dobre określenie jak na Atos, bo to faktycznie gigant z branży IT, a jako główny partner SAP ogarnia niemałe projekty jak np wsparcie misji statku kosmicznego Rosetta czy e-administracja na Podkarpaciu, którą to dobrze by było wdrożyć w całej Polsce. Z punktu widzenia przedsiębiorców powinno to mocno ograniczyć "wycieczki" do urzędu i może przyspieszy proces toku spraw urzędniczych :)

    Odpowiedz
  • alina(2015-04-08 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    atos gigant? heh mozna by powiedziec w dokladnym tego slowa znaczeniu, firma rosnie i slychac o atos coraz wiecej pozytywow, warto tam sie znalezc

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane