UPC Polska przejęło spółkę Telco Lublin, lokalnego operatora telekomunikacyjnego dostarczającego internet, telefon oraz telewizję, poinformował członek zarządu UPC Polska odpowiedzialny za rozwój Jerzy Gołębiowski.

"Nabycie Telco Lublin to kolejny etap prowadzonej przez UPC konsolidacji rozdrobnionego rynku kablowego w Polsce oraz krok w kierunku dalszego rozwoju regionu lubelskiego. Teraz, wraz z zespołem Telco Lublin, skupimy się na przeprowadzeniu procesu integracji, której celem będzie dostarczenie największej wartości klientom w Lublinie w oparciu o najnowocześniejszą sieć UPC oraz cyfrową rozrywkę" - powiedział Gołębiowski, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że UPC Polska stale analizuje rynek pod kątem atrakcyjnych okazji do dalszego rozwoju.

Telco Lublin ma swoim zasięgu ponad 53 tys. gospodarstw domowych, na rzecz swoich klientów świadczy ponad 16 tys. usług (RGU). Został wydzielony wcześniej ze spółki o nazwie NPlay, która oprócz telekomunikacyjnych, świadczył też usługi w innych branżach.

Na koniec I kwartału 2014 r. z usług UPC Polska korzystało 1,43 mln abonentów, w tym 868 tys. z interaktywnej telewizji cyfrowej, 353 tys. z telewizji analogowej, 933,5 tys. z szerokopasmowego internetu i 527 tys. z telefonii. W zasięgu najnowszej generacji szerokopasmowych sieci UPC w standardzie DOCSIS 3.0 znajduje się ponad 2,5 mln gospodarstw domowych, w ponad 100 miastach w Polsce. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc.