Operator sieci Plus postanowił „wytoczyć ciężkie działa” zanim na rynku LTE zacznie się robić zbyt tłoczno. Podczas kiedy w tle trwa bezpardonowa walka o podział częstotliwości 800 i 2600 MHz, Plus rzuca na rynek dwa nowe warianty taryf. Czy uda się zachęcić nimi klientów do skorzystania z oferty, zanim kolejni operatorzy uruchomią komercyjnie LTE?

Plus wprowadza w dwóch wariantach nowe Taryfy LTE: rozmowy bez limitu, SMSy bez limitu i dopasowane pakiety internetowe oraz całkowicie innowacyjną ofertę – w każdym miesiącu wolność wyboru - to czego używasz mniej, zamień na to, czego naprawdę potrzebujesz! Pierwszy z nich przeznaczony jest dla tych, którzy nie chcą być ograniczani limitami. Drugi, dla tych, którzy nie lubią planować z wyprzedzeniem, z jakich usług będą w danym miesiącu więcej korzystać.

Taryfy LTE z rozmowami i SMSami bez limitu oferta bez internetu / Media
Taryfy LTE z rozmowami i SMSami bez limitu / Media

Jak twierdzi Plus po przyjrzeniu się klientom i rynkowi czas zmienić podejście do abonamentów. Od teraz do wyboru będą dwa warianty taryf. Pierwszy wariant będzie pozwalał na rozmów i smsy bez limitu, z pakietem internetowym i smartfonem. Druga propozycja to taryfy i abonamenty, ale dające pełną wolność ich kształtowania.

Jak to działa?

W każdym miesiącu każdy klient sam zdecyduje, z czego chce korzystać. Jak informuje operator sieci Plus, części klientów w momencie podpisywania umowy trudno przewidzieć, z czego będą chcieli korzystać za pół roku. W rezultacie otrzymują zbyt dużą liczbę minut w abonamencie, za duży pakiet internetowy lub też pakiety smsów, które nie zawsze w pełni wykorzystują. Plus chce to zmienić.

Taryfy LTE z rozmowami i SMSami bez limitu / Media

Swoim klientom zaoferuje taryfy LTE z rozmowami i SMSami bez limitu do wszystkich sieci komórkowych wraz z pakietami internetowymi dopasowanymi do potrzeb klientów i nowoczesnymi smartfonami LTE.

W drugim wariancie będą to taryfy LTE z pakietami minut wymiennymi na gigabajty, dzięki czemu klient może w dowolny sposób korzystać ze swojego abonamentu.

Taryfy LTE z rozmowami i SMSami bez limitu

Od 11 lutego klienci mogą wybierać z abonamentów z pakietem internetowym dopasowanym do swoich potrzeb oraz nielimitowanymi rozmowami i SMSami do wszystkich sieci komórkowych w standardzie. Dostępna w tej promocji oferta z telefonem za 69,99 zł, to najtańszy na rynku abonament, zawierający jednocześnie nielimitowane połączenia i SMSy do wszystkich sieci, telefon np. smartfon LTE oraz pakiet internetowy - informuje Plus w informacji prasowej.

Dodatkowo operator sugeruje, że po przekroczeniu pakietu internetowego, promocyjna cena za 1 MB wynosić będzie 0,02 zł, co jest najtańszą stawką na rynku. Klienci mogą również dokupić za 9,99 zł miesięcznie nielimitowane rozmowy na telefony stacjonarne.

Dla klientów, którzy nie potrzebują pakietu internetowego dostępna będzie również oferta bez telefonu z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci komórkowych w abonamencie z e-fakturą za 29,99 zł (dostępna na www.plus.pl) oraz z nielimitowanymi rozmowami i SMSami do wszystkich sieci komórkowych za 39,99 zł.

Przykład jak działa wymienność minut na gigabajty / Media

Kolejna nowość - Taryfy LTE z pakietami minut wymiennymi na gigabajty

Wkrótce w ofercie Plusa pojawią się również całkowicie nowatorskie abonamenty z pakietami minut wymiennych na gigabajty.

W zależności od potrzeb klienta, pakiet sam dostosowuje się do jego użycia w danym miesiącu. I tak, jeśli potrzebnych jest więcej minut na rozmowy, można zwiększyć ich liczbę w miejsce transferu danych. W odwrotnym przypadku, mniej rozmawiając zwiększamy wielkość naszego pakietu internetowego. Pakiet minut wymienia się na gigabajty w stosunku 200 min = 1 GB (czyli 1 minuta to 5 MB). Minuty można także wymienić na SMSy w stosunku 1:1.

Czy odświeżona oferta Plusa pozwoli na zyskanie nowych klientów? Będzie o ot trudno, gdyż nadal największym problemem związanym z oferowanym przez Plusa internetem LTE są limity. Ponadto Plus nie rozpieszcza swoich klientów nowoczesnymi smartfonami, także w ofercie dla biznesu, pozostawiając do wyboru co najwyżej telefony ze średniej półki. W przeddzień zaoferowania internetu LTE przez Orange i T-Mobile nowe taryfy LTE w Plusie mogą zmienić niewiele.