HAWE Telekom podpisało umowę ze Spółką VECTRA Investments na sprzedaż 3 tys. km włókien światłowodowych w ramach Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE. Współpraca z HAWE pozwoli Grupie VECTRA zaoferować swoim klientom jeszcze lepsze i bardziej zaawansowane usługi. Wartość umowy to 22 mln zł netto.

„Dzięki rozszerzeniu współpracy z HAWE zyskujemy do naszej dyspozycji dostęp do najlepszej w Polsce infrastruktury telekomunikacyjnej. Stale rozwijamy naszą sieć transmisyjną i nabycie włókien światłowodowych od HAWE jest realizacją jednego z celów naszej strategii, zakładającego uzyskiwanie coraz wyższej jakości świadczonych usług.” – powiedział Bartłomiej Irzyński, członek zarządu i dyrektor techniki Grupy VECTRA.

„Niezwykle cieszę się z podpisania tej umowy, która świadczy o tym, że zapotrzebowanie na światłowodową infrastrukturę telekomunikacyjną ze strony operatorów rośnie. Współpraca z Grupą VECTRA, która jest jednym z liderów polskiego rynku dostawców usług telekomunikacyjnych i telewizji kablowej, również pod względem jakości świadczonych usług, jest dla mnie szczególnie ważna.” – powiedział prezes zarządu HAWE Krzysztof Witoń.

Z dniem 6 grudnia Vectra w Warszawie Internet o największej w Polsce prędkości oferowanej indywidualnym odbiorcom, 320 Mb na sekundę.