LTE to nie ideał. Na klientów czekają kolejne technologie w 2014 roku

autor: Tomasz Jurczak06.12.2013, 14:18; Aktualizacja: 06.12.2013, 14:31
Standard LTE powstał w 2008 roku jako odpowiedź na coraz większe obciążenie sieci, związane z rozwojem i upowszechnieniem urządzeń mobilnych.

Standard LTE powstał w 2008 roku jako odpowiedź na coraz większe obciążenie sieci, związane z rozwojem i upowszechnieniem urządzeń mobilnych.źródło: ShutterStock

W 2013 roku operatorzy walczyli na oferty pre-paid. Natomiast rok 2014 upłynie pod znakiem ostrej konkurencji na oferty superszybkiego internetu mobilnego. Jego dopełnieniem będzie sukcesywnie rozwijany szerokopasmowy FTTH. Według ekspertów ceny nowoczesnych technologii dzięki walce operatorów nie powinny być wysokie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • aqq(2013-12-10 02:36) Zgłoś naruszenie 00

    Ja bym bardziej się cieszył z PEŁNEGO pokrycia kraju siecią 2G...

    Odpowiedz
  • bro(2013-12-07 04:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko fajnie że tak szybko ...szkoda tlyko ze do lekarza tak długo...że do przedszkola nie tak szybko i do pracy (?) tak szybko nie idzie ...

    Odpowiedz
  • kaban(2013-12-08 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    pozdrawiam z mojej wioski gdzie mam 1mb i rozłącza gdy dzwoni telefon stacjonarny. Mobilny nie ma zasięgu

    Odpowiedz
  • edek(2013-12-06 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bzdury. Przecież za wszystko płacą klienci.

    Odpowiedz
  • slaw(2013-12-06 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    A u mnie na wsi internet tylko w CDMA i w szczycie przesył 30-100 kB/s.

    Odpowiedz
  • cd(2013-12-07 23:19) Zgłoś naruszenie 00

    lipa a kasę robią na podstępnych umowach, pseudopromocjach i wyłudzaniu pieniędzy dzięki albo niedouczonym albo przekupnym nadzorcom typu UKE i UOKIK a także branżowych resortów- ot i cały postęp.

    Odpowiedz
  • hanka(2013-12-06 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    JAKIE OFERTY PREPAID POJAWILY SIE W 2013 ? I GDZIE BYLA WALKA??

    Odpowiedz
  • MIREK(2013-12-08 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    OSZUSTWO W SZYBKOŚCI INTERNETU. W LESZNIE - WLKP. BARDZO SLABY ZASIĘG MA NEOSTRADA TYLKO 6 MB. SZYBSZEJ NIE MOGĘ MIEĆ ZE WZGLĘDU NA TRUDNOŚCI TECHNICZNE.

    Odpowiedz
  • robert.jordan(2013-12-06 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    Mydlenie oczu. Jaki jest sens "superszybkiego" Internetu, jeżeli niskie są limity transferu lub każdy kb jest bardzo drogi?

    Odpowiedz
  • FDMA(2013-12-08 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    "W downlinku" to oznacza przesył danych do abonenta. Uplink, to przesył w drugą stronę, do sieci.

    Odpowiedz
  • Luk(2013-12-09 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    Tak tak ciekawe, a ja mam orange mobilny mieszkamw samym centrum warszawy pomiędzy placem konstytucji i pałacem kultury, a dowiedziałem sie w orange że na tym obszarze chodzi tylko na 2g, to sie pytam gdzie mam mieszkać żeby mieć te pieprzone 3g chociaż, może na dachu pałacu kultury??!!! Narazie wciskają nam kit i badziew reklamowy.

    Odpowiedz
  • Mody(2013-12-09 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    LTE Advanced to LTE, a nie jakaś tam następna technologia. Po prostu mówimy o agregacji paru pasm w jedno pasmo przesyłania, co pozwala na zwiększenie przepływności. Natomiast warto wspomnieć że upowszechnienie LTE spowoduje powolną śmierć usług typu Neostrada lub internetu z kablówek o ile nie przestawią się na światłowód. Taki efekt widać już w US. To wszystko jednak przede wszystkim w miastach.

    Odpowiedz
  • radek(2013-12-10 00:13) Zgłoś naruszenie 00

    jak mozecie publikować tekst takiego gościa - koleś zielonego pojęcia nie ma o technologii. 100 Mbit/s to jest pasmo bitów w idealnych warunkach.
    Jak w wi-fi mamy 54 Mbit/s - a realny ruch to 1/2 tego. w LTE jest 2/3 - w idealnych warunkach(laboratorium). Nie znam osoby nawet która na LTE miała więcej niz 30 Mbit/s

    Odpowiedz
  • Memiś(2014-02-27 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepszą ofertę chyba przedstawi znowu PTS S.A.

    Odpowiedz
  • exar_kun(2014-11-16 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    dajcie jakikolwiek internet. Mieszkam na wsi - DSL nie ma możliwości bo centrala albo za stara albo za daleko, zasięg tylko GPRS!!!

    Odpowiedz
  • gorki(2015-02-07 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    LTE play i po problemie juz bez limitu i to w ofercie na karte miodzio

    Odpowiedz