Spośród największych operatorów komórkowych tylko dwóch, Plus i Orange, przygotowało specjalne oferty na święta. Od wczoraj tanie smartfony oferuje Biedronka.
Co trzecia umowa zawierana z dostawcami usług telekomunikacyjnych jest podpisywana w IV kw. każdego roku. Właśnie wtedy sieci komórkowe kuszą klientów największymi promocjami. W tym roku specjalne oferty na gwiazdkę przygotowały Plus i Orange. Pierwszy operator pod hasłem „Trzy miej na święta” sprzedaje usługi oraz smartfony, tablety i telewizory w pięciu pakietach. Na przykład za zestaw zawierający telefon LG Swift L7, tablet Prestigio Multipad 2 Ultra Duo 3G oraz 36 kanałów telewizji Cyfrowego Polsatu zapłacimy miesięcznie 79,90 zł przy umowie na 24 miesiące. Raty będziemy jednak spłacać przez 36 miesięcy. W ramach abonamentu otrzymamy pakiet 400 minut i 1 GB mobilnego internetu. W sumie u operatora za usługi i sprzęt przez cały okres obowiązywania umowy zapłacimy 2876 zł. Kupując te same urządzenia w sklepie internetowym, wydamy 1449 zł, a za ten sam pakiet kanałów telewizyjnych i dostęp do internetu na kartę ok. 290 zł.
W ramach promocji „Trafione prezenty cieszą podwójnie” Orange do wybranych smartfonów dodaje tablet Alcatel One Touch Evo7 za złotówkę. Aby dostać tablet, wystarczy przenieść numer do Orange, przedłużyć dotychczasową lub podpisać nową umowę na minimum 24 miesiące, wybierając jeden z objętych promocją abonamentów w planach taryfowych – Smart Plan Multi lub Smart Plan Halo. W abonamencie 89,90 zł na 24 miesiące za telefon Samsung Galaxy Core Plus, tablet, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i 1,5 GB pakietu internetowego zapłacimy ok. 2157 zł. Jeśli chcielibyśmy skompletować podobny zestaw sprzętu i usług samodzielnie, za telefon i tablet w sklepie internetowym zapłacimy ok. 1129 zł, za nielimitowane rozmowy i pakiet 1 GB miesięcznie w nju mobile 1152 zł przez 24 miesiące.