Na polskim rynku pojawi się nowy, wirtualny operator komórkowy. Jak chce walczyć o klientów w Polsce?

Nowy operator to firma belgijska, posiadająca na tym rynku 2 proc. udziałów. W Belgii rozpoczęła działalność w 2009 roku, trzy lata później pojawiła się w Holandii. Z ofertą na polskim rynku MV ruszy już 4 grudnia. Jakie są plany nowego operatora?

"Polska jest dla nas bardzo dużym krokiem, w porównaniu do Holandii. Bardzo ważna jest oferta internetowa, która będzie naszą siłą. Chcemy też uniknąć sytuacji, kiedy klient płaci za coś, czego nie wykorzystał, bądź jest narażony na ukryte opłaty" - uważa Frank Bekkers, CEO Mobile Vikings, twórca firmy.

Dlaczego Polska? "Polska jest wielkim krajem pod względem liczby mieszkańców, o wiele większym niż Belgia. Ponadto Polska jest również dużym krajem pod względem powierzchni. A to sprawia operatorom kłopoty oraz generuje duże koszty obsługi stacjonarnej i utrzymania infrastruktury. Tu upatrujemy naszą szansę w zdobyciu rynku" - dodaje Bekkers.

Oferta operatora skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych, uczniów i studentów. Operator wierzy, że dla jego grupy docelowej najważniejszy jest internet. Oferowane 2 GB w taryfie za 19 złotych mają spowodować pozyskanie dużej liczby klientów.

"Wierzę, ze najbliższe 5 lat wstrząśnie rynkiem komórkowym. Chcemy wykorzystać swoją szansę" - stwierdza Bekkers.

Mobile Vikings chce też wprowadzić program lojalnościowy. Kiedy polecimy pięciu nowych klientów, "Mobilnych Vikingów", jak stwierdził Frank Bekkers, dostaniemy od operatora rok rozmów za darmo. Ale to nie wszystko. Gdyby nie udało się zebrać pięciu osób, za każdą poleconą osobę dostajemy jeden miesiąc rozmów za darmo.

Co jeszcze oferują Vikingowie? Dodatkową opcją jest usługa „Play Viking” przeznaczona dla Vikingów, którzy mają dużo znajomych w sieci Mobile Vikings, Play oraz a także u innych operatorów wirtualnymi działających na ich infrastrukturze. W cenie 8 PLN można rozmawiać z nimi bez ograniczeń przez 31 dni.

Mobile Vikings jest operatorem wirtualnym. Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie online, tylko w ofercie pre-paid. W Polsce Mobile Vikings świadczy usługi w zasięgu sieci Play.