Standard & Poor's Ratings Services umieścił rating Metelem Holdings Co. Ltd (BB-) - spółki kontrolującej Polkomtela (sieć Plus) - na liście obserwacyjnej z perspektywą podniesienia po informacji o jej nabyciu przez Cyfrowy Polsat, podała agencja.

Agencja umieściła na liście obserwacyjnej także rating B obligacji spółki.

"Umieszczenie ratingu na liście obserwacyjnej nastąpiło po ofercie Cyfrowego Polsatu, polskiej grupy medialnej, dotyczącej zakupu akcji Metelem Holding Company Ltd. od obecnych akcjonariuszy, z których większość to spółki znajdujące się w posiadaniu większościowego akcjonariusza Cyfrowego Polsatu Zygmunta Solorza-Żaka" - głosi komunikat agencji.

S&P zwraca uwagę, że po zakończeniu przejęcia powiększona grupa Polsatu będzie miała profil ryzyka oraz profil biznesowy zgodne z ratingiem BB.

Cyfrowy Polsat podał w ub. tygodniu, że zawarł umowę przejęcia większościowego pakietu (83,8%) w spółce Metelem Holding Company Limited w zamian za 243,9 mln nowo wyemitowanych akcji po cenie emisyjnej wynoszącej 21,12 zł. Cyfrowy Polsat chce sfinalizować transakcję do końca maja 2014 roku.