Cyfrowy Polsat uważa, że bez przejęcia Polkomtelu odciąłby się od rynku smartfonów, który przyszłości będzie stanowił 50% rynku rozrywki wizualnej, poinformował prezes spółki Dominik Libicki.

"Tworzymy niekwestionowanego lidera na rynku mediów i telekomunikacji. Rynek, który adresujemy to ok. 25 mln urządzeń z ekranem i który stale rośnie. Polkomtel ma efektywny sposób wprowadzania smartfonów na rynek. Cyfrowy Polsat nie ma takiej możliwości. Bez tego kroku odcięlibyśmy się od 50% przyszłego rynku" - powiedział Libicki podczas konferencji prasowej.

W jego ocenie, technologia LTE, którą oferuje Polkomtel, jest kluczowa do rozwoju w erze internetu mobilnego.

Cyfrowy Polsat ma obecnie 3,5 mln abonentów. Operator sieci Plus ma 14,1 mln klientów, z czego 7,4 mln kontraktowych.

W ocenie prezesa Cyfrowego Polsatu, połączona firma ma potencjał do oferowania usług nie tylko na rynku cyfrowej rozrywki telekomunikacji, ale również usług bankowych, inteligentnego domu, sprzedaży energii, czy monitoringu.

Cyfrowy Polsat podał dziś, że zawarł umowę przejęcia większościowego pakietu (83,8%) w spółce Metelem Holding Company Limited, w całości kontrolującej Polkomtel - operatora sieci Plus - w zamian za 243,9 mln nowo wyemitowanych akcji po cenie emisyjnej wynoszącej 21,12 zł. Cyfrowy Polsat chce sfinalizować transakcję do końca maja 2014 roku.