"Polkomtel posiada częstotliwości, które można wykorzystać do zaproponowania nowych usług. Dzięki przejęciu operatora telekomunikacyjnego Cyfrowy Polsat stanie się liderem rozrywki i telekomunikacji w Polsce - powiedział Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, podczas konferencji prasowej po ogłoszeniu przejęcia Polkomtela.

Cyfrowy Polsat zawarł umowę przejęcia większościowego pakietu (83,8%) w spółce Metelem Holding Company Limited, w całości kontrolującej Polkomtel, operatora sieci Plus, w zamian za akcje Cyfrowego Polsatu.

Po przejęciu Metelem, Cyfrowy Polsat wraz z Polkomtelem staną się bardzo mocnym graczem na rynku medialno-telekomunikacyjnym w Polsce pod względem osiąganych wyników finansowych, z szacowanymi przychodami w wysokości niemal 10 mld zł, EBITDA blisko 4 mld zł i marżą EBITDA ponad 40 procent.

Prezes Cyfrowego Polsatu wskazał na internet LTE jako wiodącą technologię w przyszłym rozwoju spółki: "Każdy musi sobie zadać pytanie: czy płacić dwa razy za internet, domowy i mobilny czy wybrać operatora, które oferuje internet mobilny w każdym miejscu" - stwierdził Libicki.

Prezes Libicki dodał również, że dzięki przejęciu już wkrótce klienci otrzymają nowe usługi w ofercie łączonej.