Deutsche Telekom kupuje GTS Central Europe (GTS). Transakcja opiewa na kwotę 546 milionów euro. Umożliwi to firmie oferowanie swoich usług na niedostępnych do tej pory rynkach.

„Inwestujemy na przekór trendom. GTS jest kolejnym elementem rozwoju naszej pozycji rynkowej w oparciu o integrację usług mobilnych i stacjonarnych. Wzmacnianie naszej pozycji na rynku biznesowym jest jednym z najważniejszych elementów naszej strategii” - mówi Timotheus Höttges, członek zarządu Deutsche Telekom do spraw finansowych.

Przedstawiciele firmy podkreślają że zakup otwiera drogę na rynki, które były do tej pory nieosiągalne, głównie ze względu na nieodpowiednią infrastrukturę.

„Ten zakup zwiększy nasze możliwości świadczenia innowacyjnych, ogólnoeuropejskich usług telekomunikacyjnych. GTS idealnie pasuje do naszego portfolio. Z dodatkowej infrastruktury stacjonarnej najbardziej skorzystają nasze spółki zależne w Polsce i Czechach skupione dotychczas na usługach mobilnych” - dodaje Claudia Nemat, Członek Zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialna za zarządzanie europejskimi spółkami Grupy oraz technologię.

Reklama

GTS to dostawca usług telekomunikacyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. W 2012 roku przychody GTS wyniosły 347 milionów euro i EBITDA w wysokości 87 milionów euro.

„Postrzegamy Grupę DT jako najlepszego partnera dla GTS i jesteśmy zadowoleni z korzyści oraz możliwości, jakie stwarza ona dla naszych klientów i pracowników” - przekonuje Danny Bottoms, Prezes Zarządu GTS Central Europe.