Polkomtel prawdopodobnie przejmie Invest-Bank i w ten sposób Zygmunt Solorz-Żak wykorzysta obie kontrolowane firmy do stworzenia nowej oferty dla klientów indywidualnych, podała "Rzeczpospolita", powołując się na wypowiedzi członka zarządu Polkomtela Wojciech Pytela.

Analizy prowadzone przez zarząd operatora oraz doświadczenia płynące z projektów telekomunikacyjno-bankowych do tej pory zrealizowanych doprowadziły menedżerów do jednego wniosku.

"Tylko powiązania kapitałowe między operatorem i bankiem pozwalają wypracować uzasadniający ich współpracę model biznesowy" - powiedział Pytel, cytowany przez "Rz".

W jego ocenie, to właśnie powiązania kapitałowe pozwalają zarówno telekomowi, jak i instytucji finansowej osiągnąć korzyści biznesowe i finansowe. Pytel argumentował m.in., że to właśnie niewielkie lokalne banki na świecie należą do grona tych bezpiecznych, podał dziennik.

"Z jego wypowiedzi można było wywnioskować, że grupa Solorza-Żaka poszukuje nowych rozwiązań bankowych, które pomogłyby przyciągnąć klientów do nowego projektu, powstałego z połączenia sieci Plus i Invest-Banku" - czytamy dalej.

Aktywa Invest-Banku na koniec 2011 r. wyniosły 2,07 mld zł, zaś współczynnik wypłacalności sięgnął 15,58%.