Pojawienie się na rynku nowych wersji iPhone’a zmusiło operatorów komórkowych do przewietrzenia magazynów. Play zrobił to przed premierą, Orange kilka dni temu. Za „stare czwórki” zapłacimy mniej.

Obniżka cen produktów Apple była kwestią czasu. Kiedy 10 września pojawi ł się nowy iPhone 5 po liftingu w dwóch wersjach, wartość pozostałych w magazynach operatorów modeli musiała spaść, w szczególności „starych 4 i 4S”. Pierwszy, ceny zaczął obniżać Play, za nim poszedł Orange.

iPhone 5C / Bloomberg / David Paul Morris

Play obniżył ceny już 23 sierpnia, na 2 tygodnie przed premierą. Cennik urządzeń poniżej:

Cennik iPhone w Play / Media

Orange ostatnią obniżkę telefonów iPhone’a 4 przeprowadził przed wakacjami i nie wykluczał, że będą kolejne. Swoją obietnice spełnił w tym tygodniu. „W oczekiwaniu na polską premierę iPhone`a 5 S i 5 C, możecie okazyjnie kupić starszy model iPhone 4 z pamięcią 8 GB i 16 GB. Mamy ostatnie sztuki, które są dostępne w salonach i e-sklepie. Cena ze Smart Planem Halo 109,90 zł w umowie na 24 miesiące to odpowiednio 199 zł i 99 zł. Jeśli ktoś nie potrzebuje koniecznie najnowszego smartona Apple i zadowoli się "czwórką" , to radzę się śpieszyć” zachęca Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange na swoim blogu.

Czy iPhone 5 S i 5C pojawi się u operatorów?

W tej sytuacji możemy mieć pewność nawet 100 procentową. W dobie walki o klientów na superszybki internet mobilny posiadanie w swoim portfolio nowego sprzętu firmy z Cupertino jest obowiązkiem.

Z pewnością sieci komórkowe działające na polskim rynku nie pójdą tez w stronę swoich kolegów z Rosji, gdzie trzech największych graczy na rynku zaprzestało promowania swoich usług w oparciu o produkty Apple.