Obniżka cen produktów Apple była kwestią czasu. Kiedy 10 września pojawi ł się nowy iPhone 5 po liftingu w dwóch wersjach, wartość pozostałych w magazynach operatorów modeli musiała spaść, w szczególności „starych 4 i 4S”. Pierwszy, ceny zaczął obniżać Play, za nim poszedł Orange.

Play obniżył ceny już 23 sierpnia, na 2 tygodnie przed premierą. Cennik urządzeń poniżej:

iPhone 5C

iPhone 5C

źródło: Bloomberg

Orange ostatnią obniżkę telefonów iPhone’a 4 przeprowadził przed wakacjami i nie wykluczał, że będą kolejne. Swoją obietnice spełnił w tym tygodniu. „W oczekiwaniu na polską premierę iPhone`a 5 S i 5 C, możecie okazyjnie kupić starszy model iPhone 4 z pamięcią 8 GB i 16 GB. Mamy ostatnie sztuki, które są dostępne w salonach i e-sklepie. Cena ze Smart Planem Halo 109,90 zł w umowie na 24 miesiące to odpowiednio 199 zł i 99 zł. Jeśli ktoś nie potrzebuje koniecznie najnowszego smartona Apple i zadowoli się "czwórką" , to radzę się śpieszyć” zachęca Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange na swoim blogu.

Czy iPhone 5 S i 5C pojawi się u operatorów?

W tej sytuacji możemy mieć pewność nawet 100 procentową. W dobie walki o klientów na superszybki internet mobilny posiadanie w swoim portfolio nowego sprzętu firmy z Cupertino jest obowiązkiem.

Cennik iPhone w Play

Cennik iPhone w Play

źródło: Materiały Prasowe

Z pewnością sieci komórkowe działające na polskim rynku nie pójdą tez w stronę swoich kolegów z Rosji, gdzie trzech największych graczy na rynku zaprzestało promowania swoich usług w oparciu o produkty Apple.