Apple jest w procesie aktualizacji oprogramowania na swoje urządzenia, które umożliwi P4, operatorowi sieci Play, udostępnienie technologii LTE dla swoich klientów używających iPhonów i iPadów, poinformował członek zarządu operatora Bartosz Dobrzyński.

"Apple rozpoczęło procedurę aktualizacji oprogramowania, tak aby Play mógł zaoferować LTE na iphony i ipady. Apple ma ścisłe procedury związane z wymogami technologicznymi, ale chcemy jak najszybciej przekonać giganta, aby móc zaoferować LTE klientom posiadającym urządzenia koncernu z Cupertino" - powiedział Dobrzyński na spotkaniu z dziennikarzami.

Play chce komercyjnie wystartować z usługami LTE w dniu 11 listopada. Trwają testy w Toruniu, ale dla firmy priorytetem na premierę nowej usługi jest Warszawa. Do końca bieżącego LTE ma być dostępne dla klientów Play w 13 miastach Polski, w tym m.in.: w Trójmieście, Wrocławiu i Krakowie.

Według słów prezesa P4 Jorgena Bang-Jensena, sieć stacji bazowych do 2015 roku ma pokryć 70% populacji Polski. Zaznaczył, że firma ma pozytywny cash flow i będzie on zaangażowany w modernizację sieci do potrzeb LTE.

W kwietniu Bang-Jensen informował, że P4 zakłada wzrost przychodów w tym roku i zapewniał, że ma finansowanie na kupno częstotliwości 1800 MHz, na które musi wydać ok. 0,5 mld zł. P4 wypracowało 3,44 mld zł przychodów i 1,23 mld zł EBITDA w 2012 roku.