statystyki

5G będzie słono kosztować. Kiedyś

autor: Elżbieta Rutkowska29.11.2018, 07:32; Aktualizacja: 29.11.2018, 08:13
technologia, cyberbezpieczeństwo, sieć, internet

technologia, cyberbezpieczeństwo, sieć, internetźródło: ShutterStock

Polscy operatorzy nie wydali na sieć piątej generacji prawie nic. Skala przyszłych inwestycji będzie zależała m.in. od norm PEM

Do końca 2020 r. jedno miasto w każdym kraju Unii Europejskiej ma zostać podłączone do sieci telekomunikacyjnej w standardzie 5G. W Polsce ma to być Łódź. Technologia piątej generacji powinna pokryć wszystkie obszary miejskie i główne szlaki transportu lądowego do 2025 r.

Z najnowszego raportu Ericsson Mobility wynika, że do końca 2024 r. na świecie będzie 1,5 mld aktywnych abonamentów mobilnego internetu szerokopasmowego w 5G. To będzie prawie 17 proc. wszystkich mobilnych abonamentów. Sieć piątej generacji ma wtedy obsługiwać jedną czwartą światowej transmisji danych i docierać do 40 proc. mieszkańców globu. Najszybciej technologia ta rozwija się w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej, Japonii i Chinach. – Budowa sieci 5G jest ogromną szansą gospodarczą dla krajów, które zrobią to jako pierwsze. Dzięki temu powstaną nowe branże, gałęzie przemysłu i miejsca pracy. Zwiększy się także potencjał inwestycyjny kraju – podkreśla Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • 5g to wielkie...(2018-11-29 19:22) Zgłoś naruszenie 148

    Będzie sadzenie masztów 5g gdzie tylko się da. Ludzie będą narzekać na bóle głowy, problemy z koncentracją. Dorośli ludzie jeszcze jako tako będą znosić tą sieć, ale organizm po pewnym czasie się podda i będzie podatny na choroby, np. z autoagresji czy nowotworowe. Natomiast płody, noworodki,dzieci i młodzież mają przechlapane, będąc w fazie rozwoju taka sieć będzie dla nich bardzo szkodliwa. Nawet samo przebywanie w nadmiernym polu wi-fi ma niekorzystny wpływ. Sieć 5g to już nie będą przelewki, nie będzie przed tym jak się schronić. Nie ma badań odnośnie wpływu zdrowotnego tej sieci podobnie jak sieci 4g oraz 3g. Zwierzęta ponoć nie znoszą oddziaływania promieniowania elektromagnetycznego, chorują i umierają, a więc jeśli PEM w sposób jednoznaczny i negatywny działa na zwierzęta to da to realne podstawy by podjąć walkę z elektro-smogiem na serio. Nie ma i nie było przymusu podpinania wszystkiego do sieci komórkowej tak samo jak nie było musu coraz to większej informatyzacji usług i załatwiania formalności oraz intensyfikacji cyfryzacji życia. To człowiek człowiekowi chce zgotować taki los. Ci co wdrażają te cyfrowo-technologiczne udziwniania i fetysze mają frajdę, ale ludzie tego nie potrzebują, co więcej niektórych nawet szlag trafia, że muszą być przykuwani do nadmiernej cyfryzacji ich życia. Wynaleziono internet? To na nim trzeba było pozostać, Wynaleziono zwykłe telefony komórkowe? Na nich także trzeba było pozostać. Za dużo upiększeń, spłyceń i ingerencji cyfrowo-technologicznych m.in w relacje międzyludzkie powoduje spadek satysfakcji z życia, większe osamotnienie i może nawet powodować stany depresyjne. Umiar, umiar i jeszcze raz umiar! oraz rozsądek!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane