statystyki

Megaustawa ułatwi budowę telekomunikacyjnej sieci piątej generacji

autor: Elżbieta Rutkowska05.12.2018, 08:23; Aktualizacja: 05.12.2018, 08:27
Proponowane zmiany obejmują nie tylko nowelizowaną ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, lecz i inne akty prawne.

Proponowane zmiany obejmują nie tylko nowelizowaną ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, lecz i inne akty prawne.źródło: ShutterStock

Przepisy zaproponowane przez resort cyfryzacji zniosą bariery blokujące wprowadzanie technologii 5G. Jednak nie wszystkie.

Nowe przepisy – określane megaustawą – mają na celu usunięcie administracyjno-prawnych przeszkód w budowie nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych, przede wszystkim 5G. Wprowadzenie w życie zaproponowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji rozwiązań doprowadzi zdaniem resortu do „stworzenia przyjaznego otoczenia inwestycyjnego”.

Konsultacje projektu potrwają do końca roku. Pierwsze oceny operatorów telekomunikacyjnych są pozytywne, mimo że nie wszystkie bariery usunięto. – Projekt jest ważnym krokiem wspierającym rozwój 5G. Oceniamy go pozytywnie, gdyż odpowiada na wiele podnoszonych przez inwestorów rynku problemów – stwierdza Witold Drożdż z zarządu Orange.

– Nowelizacja usprawni inwestycje i spowoduje, że proces inwestycyjny stanie się bardziej przewidywalny, a społeczeństwo dobrze poinformowane – dodaje Marcin Gruszka z Play. Przychylnie na projekt patrzy też Plus, zastrzegając, że za wcześnie na szczegółową ocenę.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • nn(2018-12-08 22:00) Zgłoś naruszenie 31

  5G to tragedia dla ludzkiego zdrowia

  Odpowiedz
 • shalom biali niewolnicy(2018-12-11 19:51) Zgłoś naruszenie 21

  tylko po co przyspieszac mobilny internet? by wiecej transmitowac reklam? by narazac zdrowie nasze i przyszlych pokolen? by zwiekszyc inwigilacje ? by zwiekszac kase dla koncernow za kolejne gigabajty niechcianych zbednych tresci a oplacanych z limitem 10gb za 25zl gdy stacjonarny jest bez limitu i ma praktycznie nieograniczona przepustowosc? kolejny slepy etap rozwoju jak W-10

  Odpowiedz
 • Michał(2018-12-09 23:02) Zgłoś naruszenie 12

  Możemy ochronić się przed 5G. Wszystko co potrzebujemy jest w nas. Chodzi o to kim jesteśmy, jak widzimy i czujemy siebie. Ochrona przed 5G jest w uczuciu, emocjach i miłości. I mam na myśli nie miłość poetycką, religijną, new age i tego typu śmietnik. Prawdziwa miłość w nas jest poza umysłem. W każdym z nas nieskończona moc. Nie z zewnątrz, nie w obrazach, nie w bogach, nie w religiach, ale w nas samych. Istniejemy daleko poza technologią. Co więcej. To my możemy wejść w 5G i zmienić ją nami samymi! Z prawdziwymi NAMI żadna technologia nie ma szans. Jesteśmy Super! My jesteśmy mocą, my jesteśmy nieskończonością, my jesteśmy kreatorami światów. Każdy z nas. Dlatego chcą wprowadzić 5G:):):):):):)

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane