Prostota przyciąga. Premium Mobile w czołówce bilansu przenosin [WYWIAD]

autor: Elżbieta Rutkowska23.08.2018, 07:40; Aktualizacja: 23.08.2018, 08:49
Dariusz Chlastawa, wiceprezes Premium Mobile

Dariusz Chlastawa, wiceprezes Premium Mobileźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W lipcu Premium Mobile znów był w czołówce bilansu przenosin - powiedział w wywiadzie dla DGP Dariusz Chlastawa, wiceprezes Premium Mobile.

W I i II kw. mieliście największą ze wszystkich operatorów nadwyżkę nowych abonentów nad odchodzącymi. Ostatnio ponad 13 tys. na plusie. Tyle że do Play – mającego ujemny bilans przenoszenia – dołączyło w II kw. 120 tys. nowych klientów, a do was tylko 15 tys.

Play ma tysiące pracowników, a my 120. Proszę spojrzeć, ile wydaje na reklamę, ile ma sklepów, jaka to olbrzymia machina. Ale nawet w liczbach bezwzględnych: pozyskujemy tylko niespełna 10 razy mniej niż duży operator, a patrząc na skalę wydatków, jesteśmy znacznie mniejsi. Na szczęście dla nas rynek klientów przenoszących numery jest olbrzymi – ponad 2 mln osób rocznie zmienia sieć, zachowując numer. I my część tego rynku chcemy przejąć.

Macie już 120 tys. abonentów?

Prawie 115 tys. kart SIM. W lipcu znów byliśmy w czołówce bilansu przenosin. To się udaje dzięki prostocie naszej oferty, niezawracaniu klientom głowy czymkolwiek, niewysyłaniu im niepotrzebnych materiałów marketingowych, spamu. Traktujemy naszych klientów po ludzku, bez biurokracji. Gdy przychodzi do nas zdenerwowany klient, zapraszam go do siebie i wychodzi z załatwioną sprawą.

Dlaczego proponujecie umowy bezterminowe?

Klient z umową długoterminową jest zmuszony patrzeć, jak na rynku spadają ceny, nowi abonenci z nich korzystają, a on nadal płaci tyle, ile ma w umowie, którą podpisał na dwa lata. I na koniec jest już tak zły, że odchodzi do innej sieci. Dlatego uważam, że umowy długoterminowe to błąd. Klienci są z nami, bo chcą, a nie dlatego, że muszą.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane