2,5 mln kart SIM zniknęło z rynku od momentu wejścia w życie tzw. ustawy terrorystycznej. Przed nami ostatni tydzień na zarejestrowanie prepaidów. Kto nie zdąży tego zrobić do 1 lutego, nie będzie mógł korzystać ze swojego numeru.

– Zdezaktywowany numer wraca do puli tych przeznaczonych do przydziału. Ale wiadomo, że operatorzy mają jakiś okres karencji – mówi nam Karol Manys z Ministerstwa Cyfryzacji.
Dla klientów Plusa ostateczny termin minie 15 grudnia. – Jeśli do tego czasu prepaid zarejestrują, zostanie im przywrócona wartość i ważność konta, usługi oraz promocje aktywne w momencie zaprzestania świadczenia usług – zapowiada Arkadiusz Majewski z Plusa. Pozostali operatorzy obiecują, że numer opieszałego klienta nie wróci do puli do końca ważności konta.

– Jeżeli klient kupił kartę np. 20 lipca ubiegłego roku, a konto miało rok ważności, to jeżeli się nie zarejestrował, jego numer zostanie wyłączony pierwszego lutego. Ale do 19 lipca będzie mógł zrobić rejestrację i wtedy numer zostanie reaktywowany – tłumaczy Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile, największego w Polsce wirtualnego operatora komórkowego.