statystyki

Pracodawcy chcą centralizacji inspekcji sanitarnej i farmaceutycznej

autor: Aleksandra Kurowska18.05.2016, 07:35; Aktualizacja: 18.05.2016, 09:09

Partnerzy społeczni przy wsparciu ministra zdrowia chcą tzw. pionowej podległości placówek inspekcji sanitarnej i farmaceutycznej. Teraz GIS w terenie podlegają staroście, a w przypadku GIF wojewodom.

Dyskusję nad zmianami rozpoczął w tym tygodniu trójstronny zespół ds. ochrony zdrowia Rady Dialogu Społecznego. – Chodzi o merytoryczną i finansową podległość oddziałów pod głównych inspektorów – mówi mecenas Dobrawa Biadun z Lewiatana, która w zespole reprezentuje przedsiębiorców. – Obecne rozwiązanie bardzo utrudnia prowadzenie działalności gospodarczej. Na przykład firma mająca oddziały w różnych regionach podczas kontroli co innego słyszy od inspekcji farmaceutycznej na Mazowszu, a co innego na Pomorzu i w efekcie nie ma jak wprowadzić uniwersalnych rozwiązań – dodaje ekspertka Lewiatana.

Podkreśla, że nawet główny inspektor farmaceutyczny na pytanie, jakie dokładnie warunki trzeba spełnić, aby np. otworzyć aptekę, przyznawał, że zależy to od województwa.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane