statystyki

Przegląd klauzul społecznych w przetargach

autor: Sławomir Wikariak29.02.2016, 07:51; Aktualizacja: 29.02.2016, 10:46

Jutro mija termin przesłania sprawozdań z zamówień publicznych udzielonych w 2015 r. Administracja centralna musi dodatkowo po raz pierwszy przekazać dane dotyczące zastosowanych przez nią klauzul społecznych.

Do złożenia sprawozdania zobowiązany jest każdy, kto w ubiegłym roku udzielił zamówienia publicznego: nie tylko urzędy centralne czy gminne, ale też szkoły publiczne, szpitale, a nawet prywatne spółki (np. kopalnie czy firmy energetyczne). Zgodnie z art. 98 ustawy – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 2164) termin na składanie sprawozdań upływa 1 marca.

Od dwóch lat sprawozdania są bardziej szczegółowe i wymagają uwzględnienia także zamówień wyłączonych spod ustawy, np. ze względu na to, że ich wartość nie przekracza 30 tys. euro. Dzięki temu wiadomo, jak wiele środków jest wydatkowanych z pominięciem procedur przetargowych.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane