Jak napisało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu, "więcej środków z unijnej perspektywy 2014-2020 będzie zarządzanych przez władze lokalne. W ramach Regionalnych Programów Operacyjnych województwa będą mogły wydać ponad 130 miliardów złotych". Ewa Kopacz zapowiedziała też zwiększenie dotacji z budżetu państwa na Fundusz Sołecki. Poinformowała także, że minister administracji i cyfryzacji wnioskował, by osoby zasłużone w pracy dla lokalnych społeczności otrzymywały swój order o randze państwowej.
Premier Kopacz podkreśliła znaczenie samorządów terytorialnych. Powiedziała, że ich budowa jest jednym z największych sukcesów polskiej transformacji ustrojowej po '89 roku. Dodała, że powstały one dzięki dwóm filarom: pracowitym samorządom i aktywnym mieszkańcom.
Dziś (w piątek) gościem spotkania samorządowców będzie prezydent Bronisław Komorowski. Cały dzień będzie poświęcony głównie 25. rocznicy uchwalenia ustawy o samorządzie gminnym.
Komentarze(3)
Pokaż:
Redakcja portalu wPolityce.pl podała niepotwierdzone informacje na temat gróźb, jakie miała kierować pod adresem senatorów premier Kopacz. „Senatorowie wyraźnie i ostro usłyszeli od Ewy Kopacz i jej ludzi, że ci którzy zagłosują przeciwko Konwencji, nie zostaną wystawieni w kolejnych wyborach” – takie ultimatum mieli usłyszeć parlamentarzyści przed głosowaniem w sprawie tzw. Konwencji antyprzemocowej.
Portal wPolityce.pl komentuje kulisy przyjęcia konwencji Rady Europy, która jako źródło przemocy wobec kobiet wskazuje tradycyjny model rodziny. „Ewa Kopacz zrywa ostatnie nitki łączące obóz władzy z wiarą chrześcijańską i bardzo brutalnie egzekwuje dostosowanie się do tego kierunku. To prawdziwy test sumień i smutno patrzeć jak niewielu go zdaje” – czytamy w portalu.