Tereny inwestycyjne położone bezpośrednio przy autostradzie A1, pełna infrastruktura techniczna, stabilna polityka oraz kapitał ludzki – to bezsprzeczne atuty na których zbudowana jest atrakcyjność brzeskich terenów inwestycyjnych. Zaangażowanie i otwartość na współpracę, połączona z proinwestorskim podejściem, a także szybkimi działaniami przynoszą określone rezultaty. Wyróżniki gminy stały się filarem jej rozwoju.

Ponad 150 ha sprzedanych gruntów, 20 ha z podpisanymi umowami przedwstępnymi, 1500 osób zatrudnionych, kilka dużych inwestycji dobiegających końca jak budowa Centrum Logistyczno-Dystrybucyjnego firmy LPP, gdzie hala zajmuje powierzchnię 7,5 ha, czy portugalskiej firmy RTE – z ponad 30 m magazynem wysokiego składowania, kolejne duże projekty, których realizacja rozpocznie się już w przyszłym roku - tak na chwilę obecna kształtuje się obraz Brzeskiej Strefy Gospodarczej.

Ukazujące się rankingi, potwierdzają pozycję gminy na gospodarczej mapie kraju. Co wpływa na to, że zainteresowanie brzeskimi terenami nie słabnie, a kolejni inwestorzy lokują tutaj swoje przedsięwzięcia?

Doskonale przygotowane, położone przy węźle autostrady A1 tereny inwestycyjne, przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju, dedykowana opieka nad inwestorem oraz zwolnienia i ulgi podatkowe – to główne powody boomu inwestycyjnego oraz dynamiki rozwoju lokalnego.

foto: materiały prasowe

Dogodna lokalizacja na mapie Polski, przy ważnych szlakach komunikacyjnych – sieci dróg krajowych, wojewódzkich i gminnych, bliska odległość od międzynarodowych lotnisk oraz dostęp do kapitału ludzkiego pozwalają gminie ubiegać się o kolejne projekty inwestycyjne. Nowe podmioty gospodarcze, przygotowane tereny to magnes przyciągający biznes, stają się szansa na wzmocnienie i zaktywizowanie gospodarki. Kreatywność, zaangażowanie i inicjatywa w szeregu podejmowanych działań sprawiły, że Brzeska Strefa Gospodarcza stała się rozpoznawalną marką, gospodarczą lokomotywą regionu. Wśród podmiotów, które zaufały zainwestowały na terenie Brześcia Kujawskiego są: LPP, firma RTE, Raben, Anwis, Kongsberg Automotive, Kleib, Detal-Met, H&S Steel.

Burmistrz Tomasz Chymkowski / foto: materiały prasowe

Jesteśmy zadowoleni, że zainteresowanie brzeskimi terenami inwestycyjnymi nie słabnie – mówi burmistrz Tomasz Chymkowski. – Zaangażowanie kolejnych inwestorów, którzy zaufali marce Brzeskiej Strefy Gospodarczej, to dowód, że prowadzona polityka wspierania rozwoju gospodarczego i otwarcia na biznes przynosi rezultaty. Atrakcyjność inwestycyjna pobudza przedsiębiorczość, ale też przekłada się na rozwój gminy i kreuje nowe miejsca pracy. Przed nami jednak jeszcze wiele wyzwań i zadań inwestycyjnych w obszarze infrastruktury technicznej i tu bardzo liczymy na wsparcie instytucji zewnętrznych oraz programów rządowych.

foto: materiały prasowe

Więcej informacji na: www.inwestuj.brzesckujawski.pl

foto: materiały prasowe