statystyki

Wyniki rekrutacji do żłobka można przesłać e-mailem

autor: Jakub Styczyński27.06.2020, 11:30
UODO przypomina jednak, że zakres pozyskanych danych kontaktowych musi być adekwatny i niezbędny do celu ich udostępnienia, jakim będzie poinformowanie rodzica lub opiekuna o przyjęciu lub nieprzyjęciu jego dziecka do żłobka oraz stosowny do przyjętego sposobu informowania. Urząd podkreśla, że tę kwestię powinien określać statut podmiotu prowadzącego żłobek.

UODO przypomina jednak, że zakres pozyskanych danych kontaktowych musi być adekwatny i niezbędny do celu ich udostępnienia, jakim będzie poinformowanie rodzica lub opiekuna o przyjęciu lub nieprzyjęciu jego dziecka do żłobka oraz stosowny do przyjętego sposobu informowania. Urząd podkreśla, że tę kwestię powinien określać statut podmiotu prowadzącego żłobek.źródło: ShutterStock

Jednolitych zasad przekazywania tej informacji nie ma, stąd wszystkie sposoby, jakie wymyśli dana placówka, są dozwolone. Ale pod warunkiem uzyskania zgody rodziców i zadbania o bezpieczeństwo danych.

Koniec czerwca i początek lipca to w niektórych żłobkach czas na poinformowanie rodziców o wynikach rekrutacji. To, w jaki sposób placówka dopełni tego obowiązku, zależy od podmiotu prowadzącego – stwierdza w najnowszym komunikacie Urząd Ochrony Danych Osobowych. Wynika to z faktu, że ustawa z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 326, ost.zm. Dz.U. z 2020 r. poz. 568) nie zawiera jednolitych zasad ogłaszania informacji o przyjęciu bądź nieprzyjęciu malucha do żłobka. Istnieje więc możliwość udostępnienia tych informacji e-mailowo bądź telefonicznie, o ile podmiot tworzący żłobek pozyskał od rodziców lub opiekunów informacje o ich numerach telefonów lub adresach skrzynek elektronicznych. Podstawą prawną do przetwarzania danych kontaktowych będzie wówczas art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z art. 3a wspomnianej wyżej ustawy.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane