statystyki

Miasta żądają więcej pieniędzy na przeprowadzenie wyborów

autor: Tomasz Żółciak23.06.2020, 08:45; Aktualizacja: 23.06.2020, 08:46
Dziś ma zakończyć się proces wyposażania samorządów w środki ochrony osobistej dla członków komisji. Na potrzeby I tury wyborów Ministerstwo Zdrowia udostępniło m.in. ponad 577 tys. maseczek, 5 mln rękawiczek jednorazowych, 264,1 tys. przyłbic i 285 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk.

Dziś ma zakończyć się proces wyposażania samorządów w środki ochrony osobistej dla członków komisji. Na potrzeby I tury wyborów Ministerstwo Zdrowia udostępniło m.in. ponad 577 tys. maseczek, 5 mln rękawiczek jednorazowych, 264,1 tys. przyłbic i 285 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk.źródło: ShutterStock

Władze lokalne domagają się większych dotacji. I je dostaną. Pytanie tylko, ile i czy na czas.

Samorządy otrzymały pieniądze od rządu już na majowe wybory. Tamte nie doszły do skutku. Niektórzy zdążyli już wydać część tych środków, ale z reguły pozostały one nietknięte. Zdaniem lokalnych urzędników przyznane wcześniej kwoty są za małe, dlatego teraz pilnie wnioskują do Krajowego Biura Wyborczego (KBW), by im dosypać. Ile? Sytuacja jest różna, w zależności od miasta.

W Krakowie dotacja wynosi prawie 840 tys. zł. – Dotychczas złożyliśmy wnioski o jej zwiększenie o ok. 180 tys. zł – mówi Joanna Dubiel z krakowskiego magistratu. Gdańsk na majowe „niewybory” otrzymał ponad 415 tys. zł, a teraz chce otrzymać kolejnych 199 tys. zł.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane