Dotacja nie sfinansuje budowy centrum usług społecznych

autor: Michalina Topolewska10.02.2020, 09:27; Aktualizacja: 10.02.2020, 09:27
Gmina może z unijnych pieniędzy pokryć koszt wynajmu pomieszczeń na potrzeby centrum usług społecznych (CUS), ale nie budowy nieruchomości, w której będzie mieściła się siedziba tej instytucji.

Gmina może z unijnych pieniędzy pokryć koszt wynajmu pomieszczeń na potrzeby centrum usług społecznych (CUS), ale nie budowy nieruchomości, w której będzie mieściła się siedziba tej instytucji.źródło: ShutterStock

Gmina może z unijnych pieniędzy pokryć koszt wynajmu pomieszczeń na potrzeby centrum usług społecznych (CUS), ale nie budowy nieruchomości, w której będzie mieściła się siedziba tej instytucji.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) na pytania związane z konkursem, w którym samorządy mogą ubiegać się o środki na tworzenie CUS.

Centrum to nowy typ jednostki, w którym są skoncentrowane różnego typu formy wsparcia – zarówno dla osób i rodzin o niskich dochodach, jak i dla ogółu mieszkańców. Gminy mogą tworzyć CUS od początku br. przez przekształcenie ośrodka pomocy społecznej lub jako odrębną instytucję (w dużych miastach). Jednocześnie resort rodziny ogłosił konkurs, w którym mogą starać się o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) na zakładanie takich placówek. Swoje wnioski mogą składać do 28 lutego br., a wysokość dotacji wynosi od 2,5 do 5 mln zł (łącznie na ten cel zarezerwowanych jest 100 mln zł).


Pozostało jeszcze 84% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane