statystyki

Pracownicy socjalni zawieszają protest

autor: Michalina Topolewska18.09.2019, 10:22; Aktualizacja: 18.09.2019, 10:22
Nie będzie planowanego na jesień ogólnopolskiego strajku pracowników socjalnych. Do akcji protestacyjnej wrócą po wyborach.

Nie będzie planowanego na jesień ogólnopolskiego strajku pracowników socjalnych. Do akcji protestacyjnej wrócą po wyborach.źródło: ShutterStock

Nie będzie planowanego na jesień ogólnopolskiego strajku pracowników socjalnych. Do akcji protestacyjnej wrócą po wyborach.

Taka decyzja została podjęta przez Ogólnopolski Komitet Protestacyjny (OKP), który tworzy pięć organizacji zrzeszających pracowników pomocy społecznej: Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS), Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych z siedzibą w Łodzi, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny oraz koła zakładowe NSZZ „Solidarność” z Sopotu i Radomska. Od ponad roku walczą oni o realizację wielu postulatów, których celem jest poprawa warunków pracy zatrudnionych w pomocy społecznej, w tym m.in. o podwyżkę wynagrodzeń, uregulowanie ścieżki awansu zawodowego oraz przyznanie asystentom rodziny podobnych uprawnień zawodowych, jakie przysługują pracownikom socjalnym.

Do tej pory w ramach akcji protestacyjnej odbyła się pikieta przed Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, „Czarny tydzień pomocy społecznej” oraz akcja „Pomoc społeczna się wykrwawia”, w ramach której pracownicy socjalni honorowo oddawali krew. Natomiast w kwietniu OKP zaczął zbierać deklaracje od związków zawodowych oraz osób w nich niezrzeszonych, którzy będą chcieli wziąć udział w strajku generalnym. Protestujący zapowiadali, że odbędzie się on jesienią, ale okazuje się, że zostanie przesunięty w czasie.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane