statystyki

Najlepsi w aktywizacji sportowej

autor: Mateusz Trawiński12.06.2019, 10:57
Metodyka wyznaczania miejsc rankingowych polegała na obliczeniu wartości każdego z analizowanych wskaźników w przeliczeniu na jednego mieszkańca, w każdej z kategorii.

Metodyka wyznaczania miejsc rankingowych polegała na obliczeniu wartości każdego z analizowanych wskaźników w przeliczeniu na jednego mieszkańca, w każdej z kategorii.źródło: ShutterStock

W tym roku już po raz trzeci samorządy gminne z całej Polski brały udział w rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”, którego celem było uhonorowanie samorządów wyróżniających się wsparciem sportu i rekreacji mieszkańców.

Podejmowanie działań z zakresu sportu i rekreacji oraz inwestycje w infrastrukturę to zadania własne gmin. Wydatki poniesione na te cele nie mają jednolitego charakteru – część z nich przekazywana jest w formie dotacji dla klubów sportowych, inne dotyczą inwestycji w bazę sportową, jeszcze inne transportu, jak na przykład ścieżki rowerowe, lub budżetów obywatelskich, w których ogromną popularnością cieszą się siłownie zewnętrzne.

Uczestnicy rankingu konkurowali w czterech kategoriach – gmin wiejskich, gmin wiejsko-miejskich oraz gmin miejskich do i powyżej 100 tys. mieszkańców. Pytania w ankiecie dotyczyły m.in. kwot przeznaczanych na wydatki związane ze sportem bezpośrednio z budżetu gminy, wydatków inwestycyjnych, istniejącej bazy sportowej, długości ścieżek rowerowych ogółem oraz nowo wybudowanych tras, posiadania przez gminę dokumentów strategicznych, wyznaczających plany rozwojowe w tym zakresie, działalności i sukcesów lokalnych klubów sportowych oraz nagród przyznawanych laureatom i uczestnikom zawodów i konkursów.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane