statystyki

Wysokie koszty urzędniczej pomyłki zapłacą mieszkańcy nowego osiedla

autor: Tomasz Żółciak17.04.2019, 07:44
Pracownicy starostwa nie kryją też pretensji wobec urzędników gminnych. Choć w dniu wydania decyzji przez starostę 30 grudnia 2014 r. nowy plan miejscowy już obowiązywał, starostwo opierało się na wcześniejszym wypisie pozyskanym od władz gminy.

Pracownicy starostwa nie kryją też pretensji wobec urzędników gminnych. Choć w dniu wydania decyzji przez starostę 30 grudnia 2014 r. nowy plan miejscowy już obowiązywał, starostwo opierało się na wcześniejszym wypisie pozyskanym od władz gminy.źródło: ShutterStock

W podwarszawskiej Lesznowoli grupa ludzi zaciągnęła kredyty, podpisała dokumenty, a część wprowadziła się do nowych mieszkań. I właśnie dowiedziała się, że wskutek niedopatrzenia urzędników mogą je stracić.

Do redakcji DGP zgłosili się zdesperowani mieszkańcy nowego osiedla położonego nieopodal stolicy. Choć zainwestowali oszczędności życia i dopełnili wszelkich formalności, od miesięcy nie mogą stać się właścicielami mieszkań. I to nie z ich winy, lecz urzędników. Z całej sytuacji wyłania się obraz gigantycznego bałaganu w urzędowej dokumentacji. I ponury wniosek, że podobna historia może spotkać każdego.

Czujność zachowana

Osiedle składa się z 16 mieszkań o średniej powierzchni ok. 120 mkw. Większość niedoszłych lokatorów podpisała umowy przedwstępne z deweloperem w 2018 r.

– Właściwie każdy z nas przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania zasięgał języka w urzędzie gminy, żeby sprawdzić, czy inwestycja jest bez zarzutu. Część osób poszła krok dalej i weryfikowała podstawowy dokument, jakim jest zgoda na budowę w starostwie i powiatowym inspektoracie budowlanym. Wszystkie dokumenty, którymi dysponował deweloper, były w obrocie prawnym i w żadnym z wymienionych urzędów nikt nie miał najmniejszych wątpliwo ści co do tego, że z osiedlem jest wszystko w porządku – opowiada pani Magdalena, która wraz z mężem zaciągnęła kredyt na pół miliona złotych, a w sumie wydała ok. 700 tys. zł na remonty i w yposażenie mieszkania.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane